Šalčininkų rajono žemdirbių asociacija išsirinko naują vadovą

Dvidešimt ketvirtus metus veikianti Šalčininkų rajono žemdirbių asociacija išsirinko naują savo organizacijos pirmininką. Sausio 20 d. šias pareigas iš ūkininko Kamali Zulfijev perėmė Šalčininkų krašto žemdirbiams gerai žinomas žemės ūkio inžinierius – konsultantas Genrik Kolendo. Vienintelė Šalčininkų rajone veikianti žemdirbių interesus ginanti organizacija yra ir LR Žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) narė.

 

Šalčininkų kraštas, Eišiškės – Genriko Kolendo tėviškė. 1987 – aisiais G.Kolendo Kaune baigė Lietuvos žemės ūkio akademiją, įgijo inžinieriaus mechaniko specialybę. Mėgsta keliones, domisi istorija. Su žmona Stanislava užaugino sūnų Gžegož ir dukrą Gražiną.  2000-2007 m. G.Kolendo buvo Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos narys.

Nors Genrikas yra inžinierius mechanikas, tačiau konsultuojant šio krašto žemdirbius tenka patarti įvairiomis temomis. Taip yra ir todėl, kad Genrikas moka ne tik lenkų, bet ir lietuvių, rusų bei vokiečių kalbas.  Jaunesni šio krašto gyventojai paprastai moka kelias kalbas, o štai vyresnės kartos žmonėms, ypač bendraujant su valstybės institucijomis, labai praverčia būtent Genriko pagalba.

„Bendrauti tikrai nelengva, juk gyventojai kreipiasi dėl labai specifinių reikalų. Raštai ir dokumentai mus pasiekia lietuvių kalba, o gyventojai nori, kad išaiškinčiau lenkų kalba arba, kaip mes vadiname, vietine, tuteišių kalba, taigi esu ir konsultantas – vertėjas“, – šypsosi Genrikas.

Konsultavimo tarnybos Šalčininkų skyriuje G.Kolendo dirba jau penkioliktus metus, o ir iki šio darbo jo veikla, baigus LŽŪA, buvo susijusi su žemės ūkiu.

Šiuo metu Šalčininkų rajone pasėlius deklaruoja apie 4 tūkst. ūkių savininkų (apie 1200 ūkininkų). Kiek jų pažįstate?

„Manau, kad apie 80 proc. žemdirbių pažįstu, kaip savo giminaičius. Dabar bus gera proga dažniau pabendrauti ir su likusiais 20 proc., kurie įsikūrę šiek tiek toliau nuo Šalčininkų“, – sakė G.Kolendo.

Nors praėjo tik kelios savaitės, kai Genrikas pradėjo vadovauti Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijai, tačiau jau pajautė, kaip pasikeitė darbo krūvis.

„Net nesitikėjau, todėl tenka labiau branginti savo laiką. Planuoju daugiau bendrauti ir su kitų rajonų žemdirbių asociacijomis, ir su LR ŽŪR savivaldos organizatoriais kaimyniniuose rajonuose, juk mūsų problemos yra panašios“, – sakė G.Kolendo.

Kuo Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijai svarbus dalyvavimas LR ŽŪR veikloje?

„Tai lyg ir kooperacijos principas – dalyvaujant stiprioje organizacijoje galima efektyviau ginti savo interesus, prisibelsti iki valdžios. Iškyla problema – kreipiamės į LR ŽŪR ir jai padedant ieškome sprendimo“, – sako G.Kolendo.

O spręstinų klausimų yra daug, juk Šalčininkų rajone vyrauja smulkieji ir vidutiniai šeimos ūkiai.

„Šalčininkų rajone yra prastos žemės augalininkystei, tačiau idealios sąlygos užsiimti pienininkyste. Ūkininkai norėtų ir galėtų tuo užsiimti, tačiau skaičiavimai rodo, kad esant dabartinėms pieno supirkimo kainoms, užsiimti pienininkyste neapsimoka. Apmaudu, nes matome, kad tokie pat ūkiai sėkmingai išsilaiko kaimyninėje Lenkijoje“, – sako G.Kolendo.

Artimiausiuose Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos planuose – organizuota išvyka į Agro-tech parodą Lenkijoje. O rudenį – nuvykti į gyvulininkystės parodą Algirdiškėse.

G.Kolendo talkininkauja devyni Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos tarybos nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.