facebook

Nuomonės sutapo – draudimo sistemą reikia tobulinti

LR Žemės ūkio rūmuose (LR ŽŪR) įvyko diskusija prie apskritojo stalo dėl Lietuvoje galiojančios pasėlių draudimo sistemos tobulinimo. Tokia diskusija tikrai pribrendo, nes dabartinė sistema netenkina ne tik ūkininkų, bet ir draudikų, nes jie norėtų ir galėtų daug ką pakeisti, jeigu pasėlius draustų daugiau ūkininkų. Diskusijoje dalyvavo asociacijų, atstovaujančių pramoninių uogynų, sodų, daržovių ir ekologinės produkcijos augintojus, Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) ir draudimo bendrovės „Vereinigte Hagelversicherung VVaG“ filialo „VH Lietuva“ atstovai.

Skaityti daugiau..

LR ŽŪR teiks sertifikavimo paslaugas

Lietuva yra viena iš nedaugelio ES šalių, kurioje veikia tik viena įstaiga, turinti teisę sertifikuoti pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintus produktus (NKP). Tačiau tokiai išimčiai ateina pabaiga. Iniciatyvos imasi LR Žemės ūkio rūmai (LR ŽŪR) – kuriamas Sertifikavimo skyrius, kuris jau šįmet ūkininkams turėtų teikti sertifikavimo paslaugas. Konkurencingas paslaugas. Apie jau pradėtus pasirengimo darbus kalbiname LR ŽŪR Sertifikavimo skyriaus vedėją Ramūną STONKŲ.

Skaityti daugiau..

Daug triukšmo dėl kvapų

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) bandė gudrauti siekdama sugriežtinti kvapų koncentraciją nustatančią higienos normą ir iš esmės paralyžiuoti visoje šalyje veikiančių gyvulininkystės bei kai kurių kitų ūkio šakų įmonių veiklą. Žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR), Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK), Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos (LPPARA) bei asociacijos „Investors Forum“ pastangomis pavyko pristabdyti nepamatuotus ketinimus. Tačiau kova dar nesibaigė.

Skaityti daugiau..