A.Baravykas: pasigendame gyvulininkystės strategijos

Kovo 13 d. Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) vicepirmininkas Algis Baravykas ir ŽŪR nariai dalyvavo Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje, kuriame buvo svarstomas Medžioklės įstatymo pakeitimo ir Įstatymo papildymo projektas; Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimo projektas; Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano pakeitimas; 2023–2027 m. susietosios pajamų paramos už mėsinius galvijus, avis ir ožkas administravimo taisyklės ir kt.

Lietuvos avių augintojų asociacijos (LAAA) vadovė Gintarė Kisielienė posėdžio dalyvius informavo, kad LAAA buvo teikusi siūlymą dėl diferencijavimo. „Gyvuliai, kurie yra veisliniai ir kuriems vedama apskaita, duomenys, tikrai gerina veislines savybes. Todėl, tie ūkininkai, kurie laiko avis, įrašytas į kilmės knygą, turėtų gauti didesnę išmoką. Deja šio dalyko pasigedome. Už pienines avis tokia išmoka numatyta. Tačiau pasigedome diferencijavimo. Gal dar būtų galima patobulinti taisykles, nes tie ūkininkai, kurie darbą atliko atsakingai, tai jie ir turėtų gauti papildomą išmoką“, – siūlė G.Kisielienė.

 

ŽŪR vicepirmininkas Algis Baravykas pasigedo platesnės diskusijos apie gyvulininkystės rėmimą tarp atskirų gyvulininkystės rūšių ir atkreipė dėmesį į lietuviškos mėsos apsirūpinimo problemą. Taip pat pažymėjo, kad užsienyje veislininkystės darbą puikiai atlieka asociacijos, tačiau Lietuvoje šios funkcijos asociacijoms nėra suteiktos. „Gyvulininkystei dėmesio skiriame per mažai, todėl siūlyčiau surengti daugiau diskusijų apie šį sektorių ir jo perspektyvas Lietuvoje. Baigiasi šios Vyriausybės kadencija, tačiau Gyvulininkystės strategijos pasigendame. ES spaudžia gerinti gyvulių gerovę – sumažinti 20 proc. gyvulių, kad užtikrinti jų gerovę, todėl reikalinga platesnė diskusija dėl gyvulininkystės strategijos Lietuvoje“, – sakė A.Baravykas.

KRK posėdžio įrašas