Lietuvos ūkininkių draugija (LŪD) įgyvendino projektą „Kaimo plėtros 2014-2020 m. programos realijos ir perspektyvos, skatinant kaimo plėtros dalyvių bendradarbiavimą ir įtrauktį į informacijos ir žinių sklaidos procesus kaimo vietovėse” pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos srities „Lietuvos kaimo tinklas“ įgyvendinimo taisykles ir 8 šalies apskrityse pakvietė LŪD nares į seminarų ciklą „Socialinis dialogas: kaimo plėtros dalyvių sutelktumo ir bendradarbiavimo skatinimas, siekiant KPP kokybiško įgyvendinimo. gerieji KPP pavyzdžiai“.
„Dėkoju visiems, kurie padėjo organizuoti ir viešinti renginius, kurie aktyviai dalyvavo diskusijose ir darbo grupėse, entuziastingai ir kryptingai modeliavo ateities kaimo perspektyvas, dalijosi geriausiais KPP pavyzdžiais ir jų rezultatais, puošė renginius kultūrinėmis ir meninėmis programomis, istorinėmis edukacijomis, tautinio paveldo gėrybėmis ir pan. Kiekvieno indėlis yra reikšmingas, viešinant gerąją KPP patirtį ir puoselėjant bendradarbiavimo kultūrą kaime. Seminaruose daug kalbėjome apie socialinį dialogą ir bendradarbiavimo reikšmę kaimo gyvybingumui užtikrinti. LŪD narės dalinosi mintimis apie moters vaidmenį formuojant kaimo plėtros politiką ir savivaldos organizacijų svarbą. Svarbu ir tai, kad LŪD narės, besidalindamos gerosiomis KPP patirtimis, skleidė ir pagrindinę LŪD misiją – stiprios moters socialiniame, ekonominiame ir kultūriniame gyvenime. Tikiuosi, kad į LŪD renginius susirinkusios moterys įsilies ir į LŪD narių gretas ir mūsų ratas dar prasiplės. Nuoširdžiai dėkoju visoms LŪD narėms, kurios aktyviai ne tik dalyvavo organizuojamuose seminaruose, bet ir padėjo organizaciniuose klausimuose: Laimutė Saviščevienė, Vilma Kasnauskienė, Danutė Kunčienė, Svetlana Vagnorienė, Lina Petrėnienė, Regina Skemundrienė, Rima Gatautienė, Birutė Ramanauskienė, Genovaitė Viskontaitė, Anatolijus Lesnickas, Gražina Petrošienė, Marija Striaukienė, Ligita Guldupienė, Vaida Norkienė, Viktorija Dūdonienė, Elžbieta Karaliūnaitė, Vilma Dainienė. Už bendradarbiavimą dėkoju Lietuvos žemės ūkio rūmams, Valstiečių laikraščiui, Šilalės laikraščiui „Artojas“, Vištyčio seniūnijos fb profiliui, Aina.lt buvo mano atrama visuose renginiuose“, – sako LŪD pirmininkė A. Pabedinskienė.
Seminaruose diskutuota apie bendradarbiavimo svarbą, siekiant bendrųjų tikslų kaime. Taip pat dalintasi patirtimis, kaip kiekvienas gali prisidėti prie kaimo gerovės kūrimo, kurios iniciatyvos turi tęstinumą, o kurios neturi ateities. Seminarų dalyviai identifikavo pagrindines problemas dėl kurių vyksta lėtas kaimų atsigavimas: senėjanti ir mažėjanti populiacija, kaimo gyventojų aktyvumo stygius, įgyvendinant naujas ir senas idėjas ir pan. Diskusijose dalyviai įvardijo, kad ten, kur stipresnės bendruomenės ir aktyvesni gyventojai, ten vyksta nuolatinis socialinis dialogas ir bendradarbiavimas, įgyvendinant įvairias kultūrines, socialines ar edukacines veiklas.
„Seminare, kuriame dalyvavau, ne viena dalyvė įvardijo, kad socialinis dialogas ir bendradarbiavimas skatina kaimo bendruomenę, kurioje yra ūkininkai, švietimo, sveikatos, menų ir kultūros srityje dirbantys gyventojai, o jų bendros veiklos kuria modernų ir patrauklų kaimo įvaizdį. Smagu, kad seminare dalyvavo ilgametės LŪD narės: Marija, Nijolė, Regina, kurios pasidalijo savo patirtimis ir ateities įžvalgomis. Džiugu, kad seminare dalyvavo ir jaunos moterys, kurios mato prasmę prisijungti prie LŪD ir savo iniciatyvomis bei veiklomis prisidėti prie kaimo plėtros politikos formavimo tose teritorijose, kuriose jos gyvena. Manau, kad kartų bendradarbiavimas – yra pamatas kaimo gyvybingumui auginti, o lyderystė – įrankis bendradarbiavimo idėjoms įgyvendinti, todėl manau, kad dalyvavimas bet kurioje veikloje yra puikus būdas prisidėti prie mūsų kaimo gyvybingumo“, – sako seminare dalyvavusi ilgametė LŪD narė Laima.