A.Svitojus: bendradarbiavimas – taikos ir saugumo garantas

Lapkričio 22 d. Seime vykusiame daugiašaliame Lietuvos žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus, Moldovos Ministro pirmininko pavaduotojo bei infrastruktūros ir regioninės plėtros ministro Vladimir Bolea, Estijos Regionų reikalų ir žemės ūkio ministrės Piret Hartman, Latvijos žemės ūkio ministro Armands Krauze susitikime dalyvavo Lietuvos žemės ūkio rūmų pirmininkas dr. Arūnas Svitojus ir vicepirmininkai Vytautas Buivydas ir Algis Baravykas.

Susitikime aptarti Moldovos ir Ukrainos planai, siekiant narystės ES. Šioms šalims šiandien ypač reikalingas ne tik palaikymas, bet ir visų Baltijos valstybių patirtis.

„Palaikome Ukrainą ir Moldovą ir suprantame jų integracijos į ES svarbą, nes mūsų tikslai ir požiūriai atitinka, o ES plėtra ir šalių bendradarbiavimas yra taikos ir saugumo garantas. Svarbu ir džiugu, kad Moldovos infrastruktūros ir regioninės plėtros ministras Vladimir Bolea domisi Lietuvos žemės ūkio rūmų patirtimi atstovaujant žemdirbių ir kaimo gyventojų interesams ne tik šalies, bet ir tarptautiniu mastu, atstovavimu ES institucijose. Moldovos laukia nemažai svarbių ir gana atsakingų bei nelengvų darbų, todėl Lietuvos patirtis ir Žemės ūkio rūmų patarimai itin reikalingi. Kadangi Lietuva skaičiuoja jau dvidešimt pirmus metus ES, todėl galime pasidalinti savo patirtimis. Džiaugiuosi, kad Moldovos infrastruktūros ir regioninės plėtros ministras supranta ir palaiko žemdirbių ir kaimo nevyriausybinių organizacijų iniciatyvas ir stengiasi sukurti joms veiklos sistemą “, – sako ŽŪR pirmininkas dr. A.Svitojus.

Nuotraukoje iš kairės į dešinę: ŽŪR vicepirmininkas Algis Baravykas, Latvijos žemės ūkio ministras Armands Krauze, ŽŪR vicepirmininkas Vytautas Buivydas.

Susitikime dalyvavęs ŽŪR ir Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos (LJŪJS) vicepirmininkas Vytautas Buivydas pažymėjo, kad per 20-metį, kai Lietuva įstojo į ES ir pradėjo gautu paramą, įvyko didelis inovacijų progresas, pasiekta daug teigiamų pokyčių žemės ūkyje, kaimo bendruomenių veikloje ir kaimo smulkaus ir vidutinio verslo sektoriuje, buvo atsižvelgta ne į vieną jaunųjų ūkininkų kreipimąsi bei padidintas paramos vokas. „Bendradarbiaujame su Europos jaunųjų ūkininkų taryba (CEJA), esame jų nariai, priklausome ŽŪR, kurie turi platų bendradarbiavimo tinklą su kitomis ES žemdirbių savivaldos organizacijomis ir matome, koks svarbus yra bendradarbiavimas, keitimasis patirtimis, ateities įžvalgomis. Visada turime daug klausimų, kuriuos reikia spręsti dirbant drauge. Šiandien, kai reikalingas palaikymas Ukrainai, žemdirbiai vertina ir galimas rizikas, o kai kurie nerimauja dėl konkurencijos. Manau, kad turime ieškoti galimybių ir tinkamai išnaudoti situacijas, pavyzdžiui ES šiandien neapsirūpina sojos pupelėmis, kurios importuojamos iš Brazilijos, JAV, Kinijos, Urugvajaus ir kt. ne ES šalių. Manau, kad kur kas tvariau būtų susitarti su Ukraina, kad jie padidintų savo sojos pupelių plotus. Turime ieškoti bendrų sąlyčio taškų, o ne susipriešinimo“, – pažymi V. Buivydas.

Nuotraukoje iš kairės į dešinę: ŽŪR ir LJŪJS vicepirmininkas Vytautas Buivydas, Moldovos ambasadorius Emil Druc, Moldovos infrastruktūros ir regioninės plėtros ministras Vladimir Bolea, ŽŪR pirmininkas dr. Arūnas Svitojus, ŽŪR vicepirmininkas Algis Baravykas.

„Europos solidarumas šiandien, kaip niekad svarbus, o Moldovos palaikymas ypač reikalingas, nes mūsų šalyje dalis piliečių gyvena Rusijos sukurtoje virtualioje realybėje. Siekiame iki rinkimų pabudinti bent 51 proc. rinkėjų. Šiandien jums tai tikriausiai jau sunku suprasti, nes gyvenate demokratiniame pasaulyje. Siekiant narystės ES mus domina ne tik ES Bendroji žemės ūkio politika ir Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros strateginis planas, bet ir žemdirbių savivaldos organizacijų įveiklinimas, jų aktyvesnis dalyvavimas priimant sprendimus ir atstovaujant interesus, todėl susipažinome su ES šalyse veikiančiomis savivaldos struktūromis ir matome, kad Moldovai puikiai tinka Žemės ūkio rūmų modelis, kuris puikiai veikia Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Austrijoje, Lietuvoje. Siekiame sukurti įrankį žemdirbių savivaldos sistemai mūsų šalyje, kad būtų atstovaujama kaimo gyventojams ir žemdirbiams. Matome didelį bendradarbiavimo potencialą su Lietuvos žemės ūkio rūmais“, – kalbėjo Moldovos infrastruktūros ir regioninės plėtros ministras Vladimir Bolea.

Skip to content