A.Svitojus: „Mūsų vertybė-bendruomeniškumas"

2018 m. birželio 9 d. Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus sveikino Joniškio rajono Kirnaičių kaimo bendruomenės festivalio „Šimtmečio šviesoj – mes ir sporte, ir dainoj…“ organizatorius, dalyvius ir svečius.

„Bendruomenės klesti tada, kai žmonės noriai įsitraukia, bendrauja, kuria, padeda vieni kitiems ir sprendžia bendrus iššūkius. Tačiau tam, kad jų motyvacija tai daryti išliktų, būtina užtikrinti, kad žmonės jaustųsi reikalingi ir išlaikytų autonomiją veikti patys. Važinėjant po Lietuvos kaimus, ypač smagu matyti darbščius, kuriančius, užsidegusius veikla žmones, kurie puošia bendruomenes ir įtraukia jas į naujas iniciatyvas. Džiugu matyti, kad į šias veiklas aktyviai įsijungia jaunimas – mūsų ir visos šalies ateitis” – kalbėjo A.Svitojus.

„Dvyliktas tarptautinis žemdirbių ir kaimo bendruomenių festivalis – išpuoselėtas, tobulintas vienuolika metų. Simbolinis – tarsi dvyliktas mėnuo metuose. Tapęs vienu iš pagrindinių rajono renginių, ne vienus metus ironiškai vertintas politikų, ignoruotas pavyduolių ir tų, kurie ne šventes kartu nori švęsti, bet naudas iš švenčių turėti. Bet mes, kurie myli savo kraštą ir festivalį – dėkojame piktiesiems. Suteikė jie mums jėgų ir noro tobulėti, džiuginti visus, kurie beatodairiškai myli savo žemę, kaimą ir žmones. Nors šis festivalis tradiciškai vadinamas žemdirbių ir kaimo bendruomenių festivaliu, bet supraskite, kad jis nėra skirtas tik tų kategorijų žmonėms. Atvirai laukiame ir miestiečių, kurie taip pat gyvena bendruomenėse ir tarp jų, ko gero, yra dauguma, turinčių tamprių sąsajų su kaimu, su provincija. O ir dauguma įtakingų rajono politikų, verslininkų yra iš to paties kaimo, todėl jiems neturėtų būti svarbu – ar šis renginys yra politiškai patogus, ar tame renginyje nepageidautinas politikavimas. Svarbu, kad valdžios žmonės šiame renginyje pabūtų tarp paprastų žmonių, pajustų jų atvirumą, norą priartėti ir suvokti, jog visi čia laukiami be kokių nors išskaičiavimų. Net be jokio pykčio, prisiminus kiek šis renginys buvo nuvertinamas rajono valdžios kabinetuose,“ – pasakoja festivalio organizatorius Kirnaičių bendruomenės pirmininkas Kęstutis Ladukas.

Pirmą kartą į festivalį atvyko Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos nariai, vadovaujami pirmininkės Vidos Jasinevičienės. „Gavome kvietimą iš Žemės ūkio rūmų apie renginį ir nutarėme sudalyvauti. Puikiai organizuotas renginys, puiki vieta, nuoširdūs žmonės ir daug jaunimo. Mūsų bendruomenių nariai aktyviai ruošėsi dalyvavimui – kas kepė pyragus, tortus, kas organizavo kultūrinę programą. Mes taip pat atsivežėme nemažą būrį jaunų žmonių iš Biržų krašto” – pasakojo Vida Jasinevičienė.

Kaip ir kiekvienais metais, šiais metais čia netrūko užsiėmimo ne tik nusprendusiems išbandyti savo jėgas sporto rungtyse, bet ir mažiesiems festivalio dalyviams, svečiams, ar kaimynams iš Latvijos.

Kultūrinėje programoje džiugino gausus liaudies kolektyvų grupių pasirodymas, koncertavo grupės „2 Donatai”, El Fuego”, „Top vyrai”, „Rondo”, „De Grante“.

Festivalio pagrindinis organizatorius – Kirnaičių kaimo bendruomenė (pirmininkas Kęstutis Ladukas), organizatoriai – LR žemės ūkio rūmai.

Festivalio globėjas – LR Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

[Best_Wordpress_Gallery id=”288″ gal_title=”2018_06_09″]