A.Svitojus: turime skirti didesnį dėmesį regionams

Liepos 11 d. Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas (EESRK) organizavo susitikimą dėl Europos semestro aptarimo, kuriame dalyvavo LR ŽŪR pirmininkas dr. Arūnas Svitojus, Vyriausybės, profesinių sąjungų, pilietinės visuomenės atstovai. 

Europos semestras yra ekonominės ir fiskalinės politikos koordinavimo ES ciklas, kurį vykdant valstybės narės derina savo ekonominę politiką su ES lygiu sutartais tikslais ir taisyklėmis.

Susitikime diskutuota apie Europos Komisijos pateiktas rekomendacijas ir šalies reformų darbotvarkę, aptartas geresnio nevyriausybinių organizacijų įtraukimo į šiuos procesus galimybės, komunikacijos ir bendradarbiavimo gerinimas. Siūlyta rengti daugiau susitikimų, kuriuose būtų galima pasidalinti pozicijomis bei prioritetiniais tikslais.

LR ŽŪR pirmininkas dr. Arūnas Svitojus pabrėžė Lietuvos ūkininkams ir kaimo žmonėms aktualius klausimus, kuriuos vertėtų įtraukti į Europos Komisijos rekomendacijas. Būtų tikslinga daugiau dėmesio skirti regionams, kaimo plėtrai. Kaime ypač išryškėja ekonominės, socialinės problemos, kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas, kaimas netenka ypač daug žmonių dėl emigracijos, reikia ypač stiprinti kaimo infrastruktūrą. Taip pat LR ŽŪR pirmininkas pabrėžė poreikį išsikelti ambicingus investicijų į inovacijas, naujas technologijas tikslus. Tai – sritis, kur Lietuva turi didelį potencialą.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.