A.Svitojus:„Baltijos šalys turi dirbti drauge"

Balandžio 11 d. Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininkas dr. Arūnas Svitojus susitiko su Latvijos žemės ūkio ministru Jāniu Dūklavsu ir su Latvijos žemdirbių savivaldos organizacijų vadovais.

Susitikime dalyyvavo Latvijos žemės ūkio organizacijų bendradarbiavimo tarybos pirmininkas Edgarsas Treibergsas ir direktore Indra Cimermane, Latvijos ūkininkų federacijos pirmininkė Agita Hauka, Latvijos kooperatyvų asociacijos pirmininkas Indul Janson ir direktorė Liene Feldmane, Latvijos žemdirbių parlamento vicepirmininkė Maira Dzelzkaleja, Latvijos žemės ūkio bendrovių asociacijos pirmininkė Aija Balode.

ŽŪR pirmininkas su kolegomis iš Latvijos aptarė tolimesnį bendradarbiavimą ir komunikavimą. „Artėjant BŽŪP reformai, ypač svarbu dirbti drauge, norint užtikrinti, kad ateityje ši politika būtų kuo palankesnė Baltijos šalių ūkininkams“ – kalbėjo dr. A. Svitojus, pabrėžęs, kad Lietuvos ir Latvijos pozicijos daugeliu atžvilgių yra panašios.

Latvijos ūkininkų federacijos pirmininkė Agita Hauka pabrėžė būtinybę užtikrinti pakankamą paramą smulkiems ir vidutiniams šeimos ūkiams, kurie vaidina ypatingą vaidmenį užtikrinat kaimo gyvybingumą. Latvijos žemės ūkio organizacijų bendradarbiavimo tarybos pirmininkas Edgars Treibergs savo ruožtu pasisakė už  „sofos ūkininkų“ problemos sprendimą. Buvo aptarta ir galimybė, kad kitoje BŽŪP gali būti taikomas tiesioginių išmokų ribojimas, uždedamos viršutinės „lubos“ vieno ūkio išmokoms. Latvijos žemdirbių savivaldos organizacijų atstovai pasisakė už tai, kad „lubų“ taikymas turėtų būti paliktas valstybių narių apsisprendimui.

Beveik dvi valandas trukusiame dr. Arūno Svitojaus susitikime su Latvijos Respublikos žemės ūkio ministru Janiu Dūklavsu buvo aptarta derybų dėl BŽŪP eiga. „Jei norime pasiekti savo tikslų – visos trys Baltijos šalys turi laikytis bendros pozicijos“ – kalbėjo ministras. A. Svitojus pasiūlė organizuoti bendrus Baltijos šalių žemės ūkio ministrų ir žemdirbių savivaldos organizacijų atstovų susitikimus