A.Svitojus:„Šiandien lenkiamės žemdirbiams"

Spalio 6 d. Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus sveikino visus žemdirbius, tautinio paveldo puoselėtojus, amatininkus ir visus susirinkusius į tradicinę derliaus šventę „Sūduvos kraitė 2018“, vykusią Marijampolėje – Lietuvos kultūros sostinėje.  

„Nelengvas, tačiau garbingas žemdirbio darbas. Auginti duoną ir dalintis ja su kitais – tai didžiausias džiaugsmas. Todėl šiandien lenkiamės visiems auginantiems duoną, puoselėjantiems lietuviškus amatus, tradicijas ir linkime kantrybės, ištvermės ir sveikatos. Džiaugiuosi, kad ir jauni žmonės nebijo darbo ir imasi žemės ūkio verslo, todėl sveikinu ir dėkoju už nuoširdų darbą, drąsias idėjas ir inovacijų diegimą savo ūkyje jaunuosius ūkininkus Ivetą ir Povilą Žolynus. Taip pat padėką už darbštumą ir kantrybę vystant ekologinį ūkį noriu įteikti Jūratei ir Kęstučiui Mykolaičiams. Žemdirbiams linkiu vienybės ir aktyvumo, sveikatos ir ištvermės, nes laukia naujasis BŽŪP laikotarpis, kuriam jau dabar turime ruoštis“, – kalbėjo ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus.

Šventės dalyvius ir svečius ūkininkai ir amatininkai pradžiugino dekoratyviniais augalais, kaimiškomis gėrybėmis ir gardumynais, amatininkų dirbiniais, suvenyrais. Šventėje dalyvavo tautodailininkai ir amatininkai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Lenkijos, Sakartvelo, Ukrainos.

„Sūduvos kraitės“ pramogų programą papildė XV respublikinis tautinių šokių kolektyvų festivalis „Supynėm šokių pynę“, kuriame dalyvavo šokėjai iš Prienų, Lazdijų, Utenos, Kauno, Šakių, Jurbarko ir Panevėžio.

Pirmą kartą Marijampolėje lankėsi Bulgarijos jaunimo folkloro grupė.