2022 m. sausio mėn. 19 d. Žemės ūkio rūmai organizavo viešą diskusiją dviem aktualiais klausimais.
Dėl žemės ūkio technikos registravimo ir apžiūros tvarkos pakeitimų. Žiniasklaidoje skelbiama apie galimą žemės ūkio technikos registravimo ir apžiūros paslaugų teikimo reformą. Šiuo metu šias paslaugas teikia savivaldybės, tačiau perdavus jas privačioms verslo įmonėms tikėtina augtų teikiamų paslaugų kainos. Taip pat lieka neaiškios galimų pokyčių priežastys bei tikslai.
Išsamų pranešimą apie dabartinę tvarką ir savivaldybės atliekamus darbus dėl žemės ūkio technikos registravimo ir apžiūros padarė Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rokas Rozga.
Žemės ūkio rūmų organizacijų lyderiai aktyviai įsitraukė į diskusiją ir teikė pasiūlymus, kurie susisteminti bus pateikti Žemės ūkio ministerijai raštu.
Diskusijoje aktyviai dalyvavo ir ūkininkai bei savivaldybių Žemės ūkio skyrių atstovai.
Ne į vieną iškilusį klausimą išsamius atsakymus pateikė diskusijoje dalyvavęs Žemės ūkio viceministras Donatas Dudutis, paneigęs kai kurią viešai sklandančią netikrą informaciją.
„ŽŪR ir Policijos departamentas dar prieš 2 metus yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį, todėl vadovaujantis statistiniais duomenimis matome, kad ūkininkai su žemės ūkio technika nėra dažni eismo įvykių dalyviai. Tokia situacija džiugina ir matome, kad ūkininkai elgiasi su žemės ūkio technika atsakingai, o rajonų Žemės ūkio skyriai kokybiškai atlieka techninę apžiūrą, kuri yra gan patogiai organizuojama rajonuose ūkininkaujantiems”, – pažymėjo diskusijai moderavęs ŽŪR pirmininkas dr. Arūnas Svitojus.
Žemės ūkio ministro patarėjas Daivaras Rybakovas pasidžiaugė, kad diskusijoje aktyviai dalyvauja didelis būrys žemdirbių ir atsakingų savivaldybių Žemės ūkio skyrių specialistų. „Diskusija visada yra labai naudinga, tuo labiau, jei taip aktyviai ir gausiai diskutuoja tikslinė auditorija. Lauksime ŽŪR apibendrintų pasiūlymų ir po šios diskusijos, kaip ir visada, kad galėtume deramai atsižvelgti ir ieškoti geriausių spendimų variantų. Profesionalus požiūris iš ūkininkų pusės – labai svarbus ir visada į argumentuotą nuomonę įsiklausome”, – sakė D.Rybakovas.
ŽŪR vicepirmininkas ir Jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos pirmininkas Vytautas Buivydas pabrėžė, kad tokios diskusijos yra labai aktualios ir svarbios. Tik tokių diskusijų pagalba informacija pasiekia kiekvieną suinteresuotą asmenį, todėl ŽŪR yra ir bus tas informavimo šaltinis, kviečiantis gauti informaciją, ja dalintis, diskutuoti ir teikti siūlymus. Svarbu ir tai, kad po kiekvienos diskusijos ŽŪR pateikia konstruktyvius siūlymus raštu atsakingoms institucijoms, ir kaip matote, tikrai rezultatų jau yra pasiekta ne vienas.
Antrąjį klausimą dėl lengvatinių paskolų ir garantijų teikimo nukentėjusiems nuo COVID-19 pristatė Žemės ūkio paskolų garantijų fondo direktorė Romalda Globienė ir Žemės ūkio ministerijos Finansų ir biudžeto departamento direktorė Regina Mininienė.
Tebesitęsiant sudėtingai situacijai Lietuvoje dėl COVID-19 pandemijos, ūkio subjektai, prognozuojama, ir toliau susidurs su finansiniais sunkumais. Siekiant sumažinti COVID-19 ligos prevencijos ir kontrolės priemonių taikymo pasekmes, kyla poreikis ir toliau užtikrinti finansinių paslaugų prieinamumą ūkio subjektams, kurių veikla susijusi su žemės ūkiu, maisto ūkiu, miškų ūkiu, kaimo plėtra bei žuvininkyste, ir kurie susiduria su likvidumo problemomis.
Atsižvelgiant į tai, kad valstybės pagalbos teikimas pratęstas iki 2022 m. birželio 30 d., UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas suteiks informaciją šiuo metu siūlomas palankesnes bei naujas finansines priemones (individualias garantijas nukentėjusiems nuo COVID-19 ir lengvatines paskolas ūkio subjektų likvidumui užtikrinti COVID-19 ligos protrūkio laikotarpiu).
Pranešimą rasite ČIA
Diskusijos vaizdo įrašas: https://bit.ly/3rwPxPp