Apie gamtos dovanas iš miškų ir pievų

Susipažinkite: visada besišypsanti ir pozityviai nusiteikusi, kupina energijos moteris, kuri yra keturių vaikų mama, žolininkė Rasa Glinskytė – Subačienė. Moterį gamta traukė nuo mažens, tačiau tik susilaukusi vaikų, ji ryžosi kardinaliai keisti savo gyvenimą – metė stabilų darbą ir paniro į žolininkystės klonius.

Nuo 2015 m. Rasa Glinskytė – Subačienė yra sertifikuota tautinio paveldo produktų gamintoja, senojo žolininkystės amato puoselėtoja. Ji taip pat yra aktyvi Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) organizacijos – Lietuvos tautinio paveldo gamintojų ir kūrėjų asociacijos narė.

Rasa baigusi daiktų dizaino studijas Vilniaus dailės akademijoje. Tačiau gamta jai visada buvo artima. Prisimena, kai būdama maža, drauge su mama eidavo pas kaimynus pieno, o einant mama pasakodavo apie augalus. Pasakojimai atminty išliko, o sukūrus šeimą noras atsigręžti į gamtą tapo dar stipresnis.

„Visas gamtos dovanas renkame patys pievose, miškuose ir laukuose. Kai kuriuos augalus užsiauginame savo žemėje. Visi produktai daromi tik mūsų rankomis ir iš pačių surinktų žolelių, šaknelių, uogelių. Manau, kad reikėtų naudoti tuos augalus, kurie auga šalia mūsų, nes gamta geriausiai žino ko mums reikia. Gaminame fermentuotas ir džiovintas žolelių arbatas. Distiliuojame gėlių vandenis, gaminame sirupus, aliejines ištraukas ir esencijas. Kai kuriems mano produktams suteiktas Tautinio paveldo sertifikatas. Noriu, kad kuo daugiau šeimų, su didžiausia pagarba gamtai, susirinktų sau reikalingų žolelių, pasiruoštų sveikų ir skanių arbatų, bendrautų, būtų kartu kuo daugiau gamtoje ir jaustųsi laimingi“, – šypsodamasi kalba Rasa Glinskytė – Subačienė.

Rasos gaminių iš lietuviškų laukų ir pievų galite įsigyti unikalioje parduotuvėje www.madebylithuanians.com

 

Priminsime, kad gaminiai, turintys Tautinio paveldo A kategorijos sertifikatą, yra nemasinės gamybos, pagaminti iš tradicinių žaliavų rankomis arba naudojant senąsias ar jas atitinkančias naujas technologijas, išsaugant unikalias kokybines savybes ir sudėtį. Jie žymimi specialiu ženklu ir yra saugomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos Tautinio paveldo produktų įstatymu, o įsigyti šių gaminių galite vienintelėje tautinio paveldo gaminių ir produktų parduotuvėje www.madebylithuanians.com