Aptarti ūkininkams aktualūs klausimai

Gegužės 7 d. Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) direktorius Sigitas Dimaitis susitiko su Rokiškio rajono meru Ramūnu Godeliausku.

Susitikime buvo aptartas bendradarbiavimas su LR ŽŪR, rajono ūkininkų problemos ir aktualijos, perspektyviniai planai.

„Diskutavome ir aptarėme priemones, kurios užtikrintų geresnį maisto grandinės veikimą, rajono ūkininkų vaidmens maisto grandinėje stiprinimą, gamintojų bendradarbiavimą, nesąžiningos prekybos mažinimą, rinkos skaidrumo didinimą. Be abejo, tai naudinga ūkininkams, nes sumažėja tarpininkų, maisto produktai nėra pervežami dideliais atstumais. Be to, palaikomi tiesioginiai ryšiai su vartotojais, kas stiprina vartotojo pasitikėjimą, nes vietoje tiekiami produktai bus švieži ir saugūs. Tuo pačiu būtų prisidedama ir prie aplinkos apsaugos bei ekonomikos plėtros rajone. Jei bus sukurta tinkama vietinio vartojimo sistema, bus išspręsta daug problemų, kylančių ūkininkams dėl jų pagamintos kokybiškos produkcijos realizavimo už konkurencingą kainą. Žinoma reikia skirti daugiau dėmesio vartojimo kultūros ugdymui, vartotojų edukacijai ir vietos savivaldos bendradarbiavimui su ūkininkais“, – kalbėjo S.Dimaitis.

Susitikime dalyvavo ir LR ŽŪR savivaldos organizatorė Rokiškio rajone Lina Meilutė – Datkūnienė.

Lietuvoje trumpos maisto tiekimo grandinės žengia pirmuosius žingsnius, tačiau ES šalys turi daug patirties šioje srityje.  Pagrindiniai vartotojo prioritetai renkantis produktus yra kokybė, kaina ir kilmė. Europos Sąjungoje pirmenybė teikiama kokybei, kiek mažiau lemia kaina ir kilmė (atitinkamai 96, 91 ir 71 proc.). Lietuvoje apsisprendimą pirkti pirmiausia lemia kaina, tada prioritetas teikiamas kilmei ir procentaliai mažiausiai – kokybei (95, 80 ir 73 proc.).