Aptartos daržininkystės sektoriaus aktualijos

2023 m. vasario 24 d. Kauno r. Babtuose įvyko Žemės ūkio rūmų organizuotas informacinis renginys „Daržininkystės sektoriaus problemos ir perspektyvos 2023 m“.

Renginio metu aptartos praėjusių metų aktualijos, diskutuota  apie 2023 metus ir apie sektoriaus laukiančius pokyčius, šviežių vaisių ir daržovių prekybos ir rinkos tendencijas. Vienas jų – laukiantys pokyčiai dėl daržovių pakavimo, kadangi yra rengiamas Europos Komisijos reglamentas dėl pakuočių, taip pat  nauji reikalavimai kruopščiai skaičiuoti savo ūkio paliktą anglies pėdsaką.

„Daržininkystės sektoriaus ir  šiai dienai palieka mažiausią CO2 pėdsaką, todėl Europos Komisijos siekis daržininkystės ūkius įpareigoti laikytis papildomų pakuočių reikalavimų, lyginant su kitomis ūkio šakomis yra perteklinis ir sukeliantis papildomą administracinę naštą“, – svarstė Zofija Cironkienė.

Informacinio renginio dalyviai aktyviai diskutavo kaip pakuoti daržoves, kad jos kuo ilgiau išliktų šviežios, kadangi į vienkartinį plastiką jų pakuoti nebebus galima, o kitos ekonomiškos pagrįstos alternatyvos šiai dienai nėra.

Taip pat aptartos kitos sektoriui aktualios problemos pvz. stumbrų daroma žala daržininkystės ūkiams konkrečiuose regionuose, žaliosios energetikos klausimai (tame tarpe saulės elektrinės įsirengimo galimybės žemės ūkio subjektams ir pan.).