Tradiciniu tapęs Lietuvos žemės ūkio rūmų (ŽŪR) narės Lietuvos galvijų veisėjų asociacijos (LGVA) sąskrydis šįmet įvyko įspūdingoje vietoje – kaimo turizmo pradininkų Zalensų sodyboje, šalia srauniosios Dubysos. Sąskrydyje dalyvavo bei padėkos raštus ir dovanas teikė ŽŪR vicepirmininkas Algis Baravykas ir direktorius Sigitas Dimaitis.
Sąskrydžio idėja ir gyvybingumas
Tradiciniame sąskrydyje susirenkančius LGVA narius ir jų šeimų narius galėtume vadinti bendraminčiais, todėl prieš aštuonerius metus ir kilo idėja kiekvieną vasarą pabėgti dieną ar dvi nuo įtemptų darbų ir gražioje vietoje smagiai praleisti laiką. Taip buvo ir šį kartą. Prie Dubysos susirinko per penkis šimtus asociacijos narių iš visų Lietuvos kampelių.
„Tai yra bene gausiausias pieno gamintojų renginys šalyje ir dabar matome, kad jis gyvybingas – kasmet į sąskrydį susirenka vis daugiau pienininkų“, – sakė LGVA direktorius Edvardas Gedgaudas.
Sąskrydžio idėją prieš aštuonerius metus pasiūlė asociacijos nariai, tarp kurių – tuometinė LGVA tarybos narė Rolanda Karazinienė.
„Kasmet asociacijos narių pasiteiraujame, ar rengsime sąskrydį. Norinčių tik daugėja. Taip jis tapo tradiciniu. Sąskrydyje pailsime ir pasikalbame visiems mums rūpimomis temomis. Gyvename labai sudėtingu metu, mums daro įtaką konkurencija, tačiau vis labiau suprantame, kad ateina laikas, kai reikia ne tiek konkuruoti, kiek galvoti apie galimybes pagelbėti vieni kitiems“, – sakė LGVA prezidentė Viktorija Švedienė.
Pagalbos ranką pieno gamintojams sąskrydyje tiesė ir kartu su ŽŪR specialistais naujas organines trąšas ir probiotikus dirvai siūlantys mokslininkai.
„Atlikome bandymus ūkiuose ir gavome 175 EUR/ha pelną, bet svarbiausia, kad ūkininkai iki 50 proc. sumažino įprastinių trąšų ir iki 30 proc. pesticidų, herbicidų bei fungicidų. Poveikis ypatingas, todėl ūkininkus sunku įtikinti organinių trąšų ir probiotikų nauda, tačiau tie, kurių ūkiuose atliekame bandymus, galvoja jau kitaip. Juo labiau, kad ateina laikas, kai vartotojai renkasi ne bet kokius produktus“, – sakė naujus produktus propaguojantis UAB „Sadera“ atstovas Raimund Prokopovič.
Apdovanojimų gausa
Koks renginys be apdovanojimų! Jų buvo ir šį kartą. Štai pagrindinė žemdirbių organizacija Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) neretai dar vadinami ir skėtine žemdirbių organizacija – todėl, kad visos pagrindinės šalies žemdirbių organizacijos tarsi sutelpa po ŽŪR skėčiu. Būtent įspūdingais skėčiais ir padėkos raštais už glaudų bendradarbiavimą ŽŪR vicepirmininkas Algis Baravykas ir direktorius Sigitas Dimaitis apdovanojo LGVA prezidentę V.Švedienę ir direktorių E.Gedgaudą bei LGVA tarybos narius: K.Krištolaitį, S.Gaidžiūną, V.Kiniulį, I.Stanienę, J.Mikalauskienę, R.Karaziną, T.Raudonį, D.Kairaitienę ir J.Martišių.
„LGVA atstovai yra vieni iš aktyviausių tarp ŽŪR narių ir tai labai naudinga ne tik šiai asociacijai, bet ir kitoms žemdirbių organizacijoms“, – dėkojo A.Baravykas.
Pienininkai šįmet varžėsi įvairiose komandinėse rungtyse, tarp kurių įdomiausia – veršeliams skiriamų pieno pakaitalų (miltelių ir kt. ) maišymo rungtis. Ją sumanė UAB „Litamilk“.
Net dvylika komandų iš įvairių Lietuvos kampelių varžėsi ir kitose rungtyse, lepinosi šiek tiek nusekusioje, bet vis dar sraunioje Dubysoje, džiaugėsi net 33 rėmėjų dovanomis, iš kurių pačia svarbiausia galėjome pavadinti dovaną legendinės grupės „Hiperbolė“ gerbėjams – muzikinį projektą „Hiperbolė“. Tai – tradicinio sąskrydžio rėmėjo UAB „Litgenas“ dovana LGVA nariams.
Kodėl „Hiperbolė“?
„Todėl, kad ši grupė – tarsi trumputis sugrįžimas į daugelio mūsų jaunystę. Ši grupė tais laikais mums, jauniems žmonėms, buvo lyg gurkšnis laisvės“, – sakė Lietuvos – Vokietijos UAB „Litgenas“ direktorius Gintaras Kascėnas.
Sąskrydžio dalyviai, susirinkę iš visos Lietuvos drauge sugiedojo Tautišką giesmę, skirta Lietuvos 100-mečiui.
Mažųjų sąskrydžio dalyvių dėmesį patraukė Holšteinų veislės veršelis, kurį drauge į sąskrydį atsivežė LGVA prezidentė Viktorija Švedienė.
[Best_Wordpress_Gallery id=”329″ gal_title=”2018_07_19_1″]