Atidaryta unikalių, tvarių ir sertifikuotų tautinio paveldo gaminių ir produktų parduotuvė

„Lietuvoje to dar nebuvo! Atidaryta unikalių, tvarių ir sertifikuotų tautinio paveldo gaminių ir produktų elektroninė parduotuvė. Čia rasite tik kokybiškus ir laiko patikrintus gaminius ir produktus, kurių gaminimo tradicijos siekia gerokai per 100 metų. Pažinkime lietuvių tradicijas, įvertinkime kokybę, didžiuokimės darbščiais ir kūrybingais Lietuvos žmonėmis. „Pagaminta lietuvių“ – tai kuo galime didžiuotis, apsilankykite:  www.madebylithuanians.com “, – kviečia projekto vadovė, Žemės ūkio rūmų Kaimo plėtros ir informavimo skyriaus vedėja Sonata Kisielienė.

Elektroninis verslas šiandieniniame technologijų amžiuje, tai  naujos  galimybės ūkininkams ir kaimo gyventojams. Tokio pobūdžio verslo kūrimo poreikį lemia ekonominiai ir technologiniai veiksniai, verslo  globalizacija, interneto technologijos. Svarbu ir tai, kad mokslininkų teigimu e-verslo tinklai naudoja daug mažiau energijos ir išskiriama mažesni kiekiai  CO2 nei tradicinėje prekyboje.

Pasaulinės interneto komercijos priimtais skaičiavimais tvirtinama, kad apie 14 % pasaulinės mažmeninės prekybos išlaidų bus vykdoma per interneto kanalus (eMarketer Inc. 2016; GeSI and BCG  2015). Autorių Porterio ir Kramerio (Porter ir Kramer 2016) teigimu įmonės vis labiau tvirtina ir atlieka svarbų vaidmenį socialiniais ir aplinkosauginiais  klausimais būtent iš ūkinės veiklos. Remiantis Europos Komisijos 2016 m. duomenimis tikslas yra padidinti prekybą ir investicijas ir atskleisti nepanaudotą e-verslo potencialą. Serverinės sistemos ir e. verslas yra viena iš pagrindinių priemonių naujovėms, siekiant sumažinti išlaidas, didinti  konkurencingumą. Tai taip pat turi didelį potencialą gerinti energijos  vartojimo efektyvumą ir mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. E. verslas sukuria naujas galimybes kiekvienam verslo procesui, kurie gali būti vykdomi virtualioje aplinkoje. Darnus vystymasis ir pagrindinės technologinės naujovės ne tik sukūrė esminį poveikį ekonomikai, bet ir poveikį  aplinkai gerąja prasme.

Žemės ūkio rūmų projekto idėja – populiarinti ir skatinti tautiškumą

Įgyvendinant Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Žinių perdavimas ir informavimo veikla“ veiklos srities „Parama parodomiesiems projektams ir informavimo veiklai“ projektą „Naujos ir tvarios e. verslo galimybės tautinio paveldo produktų ir amatų gamintojams“ sukurta parduotuvė skirta lietuviškų produktų ir gaminių prekybai Lietuvoje ir užsienyje.

Šiandieninė situacija parodė, kad E-verslo platforma yra ir patogi, ir ekonomiškai naudinga, ir saugi. Net neabejojame, kad ateitis priklauso naujoms ir tvarioms verslo idėjoms. Lietuvos gamintojų ir amatininkų gaminiai yra ne tik išskirtinės kokybės, bet ir turintys tautinio paveldo sertifikatus, o ką jau ir bekalbėti apie gaminių unikalumą ir išskirtinumą. Tai gaminiai, turintys išliekamąją vertę ir galintys nudžiuginti tuos, kurie ieško kokybės, išskirtinumo, istoriją menančių ir turinčių vertę, rankų darbo gaminių. Į projektą įtraukėme sertifikuotus tautinio paveldo gamintojus iš visų 10 šalies apskričių. Dalyvių gretose tikrai ne vienam žinomi ir pažįstami sertifikuoti tautinio paveldo puoselėtojai: Jadvyga Balvočiūtė iš Mažeikių r. – sertifikuota tautinio paveldo žolininkystės srityje, Vitalius Striuogaitis iš Marijampolės, kurio rykai maistui ruošti ir laikyti pelnė ne tik lietuvaičių, bet ir užsieniečių pasitikėjimą ir pagarbą, Gintaras Ruzgys iš Širvintų r., – duonos kepėjas, Gvidas Paulius iš Utenos r., kurio gardžiais ir įvairių skonių sūriais mėgaujasi ne tik smaližiai, Jūratė Curko-Maksimovienė iš Kauno r., gaminanti ne tik gardžius, bet ir gražius saldumynus, B.Drevininkaitienės įmonė „Rugelis“ , džiuginanti konditeriniais gaminiais. Tai tik nedidelė dalis projekto dalyvių, kurių produktus ir gaminius rasite parduotuvėje „Pagaminta lietuvių“ – www.madebylithuanians.com

Nuotraukoje: Parduotuvės viršelis, kuriame Molėtų rajono ūkininkės Vaidos Jateikės sūnus Adas.