Atidarytas jubiliejinis 20-asis kaimo turizmo sezonas

Gegužės 24 d.  Klaipėdos rajone, sodyboje „Radailių dvaras” įvyko Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) jubiliejinis 20-asis sezono atidarymas. Renginio svečius ir dalyvius sveikino LKTA prezidentas Linas Žabaliūnas.

„Pradėję veiklą 1997 m., su 17 sodybų entuziastais – asociacijos nariais, per 20 metų išaugome 23 kartus: sukurti 655 apgyvendinimo objektai, 14 tūkst. apgyvendinimo vietų. Kaimo turizmo sektorius spektras labai įvairus. Šiandien vienijame beveik 400 narių, aktyviai dalyvaujame tarptautinėje veikloje ir kiekvieną dieną vis tobulėjame dėka sumanių sodybų savininkų, socialinių partnerių, bendradarbiavimo su verslu“ – kalbėjo LKTA prezidentas Linas Žabaliūnas.

Žemės ūkio rūmų bendruomenės vardu LKTA narius sveikino Kaimo plėtros ir informavimo skyriaus vedėja Sonata Kisielienė, linkėdama asociacijos nariams ištvermės ir ryžto įgyvendinant naujus sumanymus ir pasidžiaugė, kad asociacijos nariai ne tik puoselėja kulinarinį, kultūrinį ir architektūrinį paveldą, bet ir sėkmingai bendradarbiauja su pažangiomis verslo įmonėmis ir kuria inovatyvius ateities projektus.

Renginyje taip pat dalyvavo ir LKTA jubiliejinio 20-ojo sezono atidarymo proga sveikino: Ūkio viceministras Ramūnas Burokas,  Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorė Indrė Trakimaitė – Šeškuvienė, Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento direktorius Mindaugas Palionis, Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Violeta Riaukienė ir kt.

Sodybos „Radailių dvaras“ savininkai Vita ir Andrius Aušriai papasakojo, kaip beveik prieš metus kilo idėja pastatyti apverstą namą. Anot šeimininkų, esą tai buvo normalus gyvenamasis namas, tačiau iš „Dino parko“ pabėgo dinozauras Reksas. Tada šeimininkai jį lyg šunį pririšo saugoti namų, tačiau Reksas užuodė, jog teritorijoje vaikštinėja dinozaurė, su kuria jis labai norėjo susipažinti. Jis taip veržėsi pas dinozaurę, jog apvertė namą, prie kurio buvo pririštas, todėl tas namas taip ir liko apvirtęs.  Sodybos savininkas Andrius linkėjo visiems kaimo turizmo sodybų savininkams ieškoti naujų idėjų, kurios pritraukia vis naujų lankytojų.

Svečius smagiai linksmins folkloro ansambliai: „Žvejytės” ir „Cyrulelis”. Vyko ekskursijos po “Radailių dvaro” pramogų parką (apverstas namas ir Dinozaurų parkas).

[Best_Wordpress_Gallery id=”92″ gal_title=”2017_05_24″]