Atidžiai stebės pasėlius dėl neleistino glifosato naudojimo

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) primena, kad siekdami atsakingo AAP naudojimo tarnybos specialistai jau kelintus metus iš eilės atlieka javų, rapsų ir pupinių augalų pasėlių, kurie gali būti apdorojami AAP (herbicidais) prieš derliaus nuėmimą, stebėjimą.

Artėjant derliaus nuėmimo laikui Augalininkystės tarnybos specialistai papildomai stebės pasėlius dėl glifosato turinčių herbicidų naudojamo. Stebėjimo metu bus fiksuojami pasėlių purškimai, stebimos techninės vėžės, analizuojama papildoma informacija, žemdirbiai bus konsultuojami ir, tik pastebėjus ar įtarus netinkamą AAP panaudojimą prieš derliaus nuėmimą arba gavus konkrečių skundų, bus atliekami detalūs patikrinimai.

Pasak S. Fedotovo, dauguma žemdirbių šiais laikais yra sąmoningi ir patys atsakingai naudoja AAP. „Labai svarbu, jog visi ūkininkai suprastų, kad neteisingas herbicidų naudojimas kelia pavojų ne tik derliaus kokybei bet ir vartotojų sveikatai bei aplinkai“, – pabrėžė S. Fedotovas.

Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos informacija