Atvirų durų diena žvėrelių auginimo ūkyje

Žemės ūkio rūmų (Rūmų) pirmininkas Andriejus Stančikas rugsėjo 16 d. dalyvavo Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos vadovo ir pažangaus šalies verslininko Česlovo Tallat-Kelpšos organizuotoje atvirų durų dienoje, žvėrelių fermoje, Vilkijoje, Kauno r.

Jau 23 metus Česlovo Tallat-Kelpšos vadovaujamas, „Vilkijos ūkis“ yra vienas garsiausių kailinių žvėrelių ūkių Europoje, išauginantis daugiausiai brangiakailių gyvūnėlių bei įdarbinęs beveik 100 Kauno rajono gyventojų. Čia užaugintų žvėrelių kailiai parduodami didžiausiuose pasaulio aukcionuose – Helsinkyje, Kopenhagoje ir Toronte.

„Džiaugiuosi, kad čia ruošiami brangiakailių žvėrelių kailiai atitinka aukščiausius standartus ir yra itin vertinami dėl kokybės. Audinės įkurdintos visą reikalingą infrastruktūrą turinčioje fermoje, kurioje gyvūnėliams tiekiamas vanduo, pakankamai šiaudų guoliui. Č.Tallat-Kelpša yra ne tik puikus ir rūpestingas ūkio savininkas, bet ir aktyvus Rūmų tarybos narys“ – sako Rūmų pirmininkas A. Stančikas.

Atvirų durų dienos tikslas buvo supažindinti visuomenę su kailinių žvėrelių auginimu Lietuvoje. Dalyviai galėjo dalyvauti ekskursijoje po ūkį, pabendrauti su ūkio vadovais, darbuotojais, ir iškausyti mokymų „Kaip atskirti kokybišką kailį nuo nekokybiško“, kuriuos vedė Helsinkio aukciono “Saga Furs” atstovas.

[Best_Wordpress_Gallery id=”55″ gal_title=”2016_09_16″]