„Auginu Lietuvai“ – investicija į jaunąją kartą

Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) bei Lietuvos savivaldybių asociacija inicijavo projektą – konkursą  „Auginu Lietuvai!“, skirtą Lietuvos šimtmečiui paminėti. Idėja paprasta ir geniali – pasitelkus rėmėjus padovanoti šiltnamius aktyviausiai konkurse dalyvavusioms miestų ir rajonų ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, ar globos namams.  Konkurso tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo domėjimąsi žemės ūkiu. Gegužės 16 d. pasipylė dovanos konkurso nugalėtojams. Tarp konkurso laimėtojų – Jonavos miesto ir rajono  lopšeliai – darželiai.  

 „Šilelio“ sėkmės priežastis

Jonavos lopšelio – darželio „Lakštingalėlė“ skyrius „Šilelis“  Šilų kaime yra ypatingas, nes per paskutinius metus tarsi atgimė.

„Kai šį lopšelį – darželį perėmėme, jį telankė 14 vaikučių. Dabar – jau 38 ir tai ne riba. Kas nutiko? Pasitvirtino taisyklė, kad sėkmę lemia darželio darbuotojų, auklėtojų asmenybės. Todėl šį nedidelį vaikų darželį sėkmė lydėjo ir šiame konkurse“, – sakė „Lakštingalėlės“ direktorė Jolanta Bieliauskienė.

Pasak „Šilelio“ vedėjos Jelenos Pauplienės, daržininkystė jungia visą Šilų kaimo bendruomenę, taigi ir vaikučiams ši dovana bus labai veiksmingas paskatinimas: „Ką mes, suaugusieji, sugebėsime įdiegti vaikučiams dabar, toks jų mąstymas bus ir ateityje“.

Ką šiame šiltnamyje augins Šilų kaimo ateitis? Pradės nuo pomidorų. O šalia šiltnamio sumontuotose lysvėse auga žemuogės, ridikėliai, braškės, špinatai, žirniai, morkos, salotos, česnakai, melisa.

Šiltnamį bei visas kitas su jo pastatymu susijusias išlaidas (šiltnamio atvežimas, jo montavimas ir kt.) padengė Jonavos rajono žemdirbių asociacija, kuriai vadovauja šalyje žinomas ūkininkas Alfonsas Bagdonas bei iš viso net 10 šiltnamių šio konkurso nugalėtojams skyrusi įmonių grupė „Agrokoncernas“.

Kodėl nusprendėte remti ŽŪR inicijuotą konkursą?

„Mes daug metų remiame sumanymus, kurie skatindavo jaunus žmones domėtis agroverslu. Iki šiol rėmėme moksleivius, studentus, o dabar džiaugsimės ir remdami jauniausius mūsų šalies piliečius. Pasižiūrėkite, kaip žiba šių vaikučių akys, kaip jiems tai svarbu. Juk mes padedame kurti šių mūsų šalies piliečių vertybes. Mums, rėmėjams, tai yra geriausia padėka“, – sakė „Agrokoncerno“ įmonių grupės personalo direktorė Rasa Šakauskienė.   

[Best_Wordpress_Gallery id=”259″ gal_title=”2018_05_16_1″]

„Dobilas“ brangina tradicijas

Medžių ūksmėje tarp daugiaaukščių namų pasislėpęs Jonavos lopšelis-darželis „Dobilas“ savo gyvavimą jau skaičiuoja dešimtmečiais. Todėl tarp rėmėjų buvęs VšĮ Jonavos ligoninės gydytojas kardiologas Arvydas Gasys prisiminė ypatingus laikus: „Bijau, kad susigraudinsiu – prieš du dešimtmečius štai šios liepos buvo daug žemesnės, kai į šį darželį vesdavau savo sūnų Antaną. Suprantu, kad jokia parama nesugebėčiau atsilyginti už gerus jūsų darbus“.

„Dobilas“ yra vienas iš stambesnių lopšelių – darželių, kuriame auklėjama 218 vaikučių: dvi lopšelio grupės, dvi priešmokyklinės ir dar septynios darželio grupės.

Taigi, direktore, ką auginsite Lietuvai?

„Puoselėjame tradicijas – savo daržą turime ir daržininkyste užsiimame jau aštuntus metus. Ne bet kokia daržininkyste! Vaikai per žiemą iš sėklyčių augina daigus, o tinkamu laiku juos perkeliame į daržą. Taigi mieste augantys vaikai žino kaip auga morkos, burokėliai, česnakai ir galybė kitų daržovių bei gėlių. Rudenį surengiame mugę, kurios metu vaikučių tėvelius vaišiname mūsų daržo derliumi. Be to, savo derlių panaudojame ir patiekalams darželyje gaminti“, – pasakojo ilgametė „Dobilo“ direktorė Danutė Kurauskienė.

ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis padėkojo „Dobilo“ vadovams už aktyvumą dalyvauti konkurse: „Ačiū jums už labai svarbų darbą – už jaunų žmonių ugdymą ir vertybių skiepijimą. Džiaugiamės, galėdami nors šiek tiek prisidėti prie jūsų švento darbo. Kiekvienas esame patyrę – ką žmogus gauna vaikystėje, lemia viso jų gyvenimo sėkmę. Pažinimo pamokos šiltnamyje juk bus svarbios ne tik būsimiems ūkininkams, bet ir gydytojams, mokslininkams. Ačiū konkurso rėmėjams, kurie tai iš karto suprato ir mielai prisidėjo prie mūsų sumanymo“.

Lopšelio-darželio „Dobilas“ auklėtiniams šiltnamį, jo pristatymą ir surinkimą dovanoja: VŠĮ Jonavos ligoninės gydytojas kardiologas Arvydas GASYS, UAB „Jonavos paslaugos“ direktoriaus pavaduotojas Bronislovas LIUTKUS, UAB „Jonavos paslaugos“ daugiabučių namų administravimo skyriaus vedėjas Mindaugas STANIŠAUSKAS, gerb. Vytautas STALIORAITIS, Jonavos rajono ūkininkas Gintaras STAŠIONIS, Jonavos rajono ūkininkas Kęstutis JANUŠAITIS.

[Best_Wordpress_Gallery id=”262″ gal_title=”2018_05_16_2″]

Palaikyti iniciatyvą buvo kviečiamos visos šalies savivaldybės.

Žemės ūkio rūmai nuoširdžiai dėkoja palaikiusiems iniciatyvą ir prisidėjusiems prie jos įgyvendinimo.

Savivaldybės, parėmusios iniciatyvą:

  1. Klaipėdos rajono savivaldybė
  2. Kupiškio rajono savivaldybė
  3. Lazdijų rajono savivaldybė
  4. Rokiškio rajono savivaldybė
  5. Molėtų rajono savivaldybė
  6. Radviliškio rajono savivaldybė
  7. Šilalės rajono savivaldybė
  8. Vilkaviškio rajono savivaldybė
  9. Panevėžio miesto savivaldybė

Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) nariai, parėmę iniciatyvą:

Lietuvos žvėrelių augintojų asociacija

Baltijos labdaros fondas

Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacija „Kooperacijos kelias“

Šakių rajono žemdirbių asociacija

Jonavos rajono žemdirbių asociacija

Biržų rajono žemdirbių asociacija

Ignalinos rajono žemdirbių asociacija

Verslo įmonės, parėmusios iniciatyvą:

AB „Linas Agro Group“

Gaschema, UAB

AGROLIT, ŽŪK

Agrošiltnamiai, UAB

Pamario pienas, ŽŪKB

Pieno gėlė, ŽŪKB

Rešketėnai, ŽŪK

Rokiškio sūris, AB

Biovela, UAB

UAB „Auga“

UAB „Destima“

UAB „Astreta“

Vilkijos ūkis, AB

Agrokoncernas, UAB

UAB „DOJUS agro“

Lytagra, AB

Danspin, UAB

Blue berry

Baltiktechnika, UAB

Gerkonių ŽŪB

ŽŪKB „Pamario pienas“

Ūkininkai, parėmę iniciatyvą:

Jonavos rajono ūkininkai: Arvydas GASYS, Bronislovas LIUTKUS, Kęstutis JANUŠAITIS, Vytautas STALIORAITIS, Mindaugas STANIŠAUSKAS, Gintaras STAŠIONIS;

Alytaus rajono ūkininkas Eduardas GUŽIAVIČIUS;

Rokiškio rajono ūkininkai: Vilius PLIUŠKIS, Žydrūnė ir Saulius JASINEVIČIAI,  Birutė DAPKIENĖ.

Informaciniai rėmėjai – Valstiečių laikraštis ir Ūkininko patarėjas.