„Auginu Lietuvai“ pasiekė Kauno kraštą

Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) ir Lietuvos savivaldybių asociacijos sumanytas konkursas „Auginu Lietuvai“  keliauja per gimtinę. Gegužės 17 d.  konkurso organizatorių ir rėmėjų du šiltnamiai pasiekė Kauno ir vienas šiltnamis  – Raudondvario (Kauno r.) lopšelius – darželius. Šį kartą tarp rėmėjų yra AB „Vilkijos ūkis“, UAB „Destima“ bei UAB „Astreta“. Konkurso informaciniai rėmėjai: „Valstiečių laikraštis“ ir „Ūkininko patarėjas“.

„Radastėlė“

Pasisekė šiltnamį konkurse laimėjusiam palyginti nedideliam Kauno lopšeliui-darželiui „Radastėlė“.

„Manau, kad sėkmė nebuvo atsitiktinė – ŽŪR veidaknygės (Facebook) lankytojams matyt krito į akį darželio atsiųsti vaizdeliai, o gal ir konkurse aktyviau dalyvavo šio darželio auklėtinių tėveliai? O mes džiaugiamės, kad prie ŽŪR iniciatyvos labai ženkliai prisidėjo AB „Vilkijos ūkis“, kuriam vadovauja šalies žemdirbiams gerai žinomas ūkininkas Česlovas Tallat- Kelpša – padovanojo šį šiltnamį (iš viso net 5 šiltnamius) ir padengė išlaidas jį sumontuoti darželio nurodytoje vietoje“, – pasakojo ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis.

Tvirtovės al. Kaune esantis lopšelis – darželis, kuriame auklėjami 75 vaikučiai, veikia nuo 1960 – ųjų, o nuo 1983 – ųjų darželiui vadovauja direktorė Elona Činikienė.

„Iki šiol vaikučius mokėme gamtą pažinti lysvėse po atviru dangumi. Kai sužinojome apie konkursą – puoselėjome viltį ir labai apsidžiaugėme patekę tarp laimėtojų“, – pasakojo direktorė.

Konkurso organizatoriams bei rėmėjams dėkojo Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus atstovė Audronė Bukmanaitė: „Kauno savivaldybės administracijos vardu dėkoju Žemės ūkio rūmams už puikų sumanymą“.

[Best_Wordpress_Gallery id=”265″ gal_title=”2018_05_17_1″]

„Žilvitis“

Legendiniame Kauno miesto Šančių rajone garsėja 1961 – aisiais pastatytas lopšelis – darželis „Žilvitis“, 11 grupių auklėjantis per 212 vaikučių. Tai tarsi gaivi didelė oazė mieste, kurią juosia eglutės bei tujos.

„Šiltnamis mums buvo labai reikalingas ir pačiu tinkamiausiu laiku jį padovanojote – šiandien, kartu su vaikučiais, jame mes jau persodinome pomidorus. Geras pavyzdys užkrečia – tai apie mus. Į mus lygiuojasi šalia esančių namų savininkai“, – pasakojo 35 – uosius metus „Žilvičiui“ vadovaujanti direktorė Zina Miciūnienė.

Šį kartą ŽŪR talkino ir šiltnamį „Žilvičio“ lopšeliui-darželiui padovanojo UAB „Destima“.

Kodėl ŽŪR kilo idėja surengti šį konkursą?

„Todėl, kad konkurso organizatoriai, kurie gina visų šalies žemdirbių interesus bei konkurso rėmėjai supranta, koks yra svarbus ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbas. Meilė tėvynei, savo valstybei, prasideda čia, kai pirmieji vaikučių auklėtojai moko atlikti pirmuosius gyvenime darbelius, nuo kurių ir prasideda valstybės piliečio pasaulėžiūros formavimas“, – sakė S. Dimaitis.

[Best_Wordpress_Gallery id=”266″ gal_title=”2018_05_17_2″]

„Riešutėlis“

Į ŽŪR konkurso laimėtojų gretas pateko ir Raudondvaryje veikiantis lopšelis darželis „Riešutėlis“, kuriame 6 grupėse auklėjami 111 vaikučių. Kitąmet veiklos 50 – metį švęsiančiam „Riešutėliui“ šiltnamį padovanojo UAB „Astreta“.

Direktorė Narutė Mazurkevičienė bei jos pagalbininkė ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Vaida Ivanavičiūtė padėkojo konkurso organizatoriams bei rėmėjams: „Augindami vaikučius stengiamės orientuotis į netradicines ugdymo formas, veiklas bei būdus, todėl ir dalyvavome ŽŪR sumanytame konkurse, nes turėdami šiltnamį galėsime įgyvendinti daugiau savo sumanymų“.

„Rengdami konkursą mes sau nekėlėme tikslo, kad vaikučiai ateityje papildys ūkininkų gretas. Jų specialybės bus įvairios, jie bus ne tik ūkininkai, bet ir mokslininkai, konstruktoriai, gydytojai, svarbu, kad jie mylėtų savo žemę, savo kraštą, o meilė gali kilti kaip tik tokiame amžiuje, pradėjus suvokti žemės svarbą“, – sakė ŽŪR direktorius S.Dimaitis.

Renginyje dalyvavusios Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus atstovės Nijolė Benikienė ir Jolanta Jankauskienė dėkojo konkurso organizatoriams bei rėmėjams ir tikino, kad Kauno rajono savivaldybė artimiausiais metais ketina pateikti didelių mokestinių lengvatų privačioms ikimokyklinio ugdymo įstaigoms. Belieka tikėtis, kad ateityje ir Kauno rajono savivaldybė prisidės rengiant panašaus pobūdžio konkursus.

[Best_Wordpress_Gallery id=”268″ gal_title=”2018_05_17_3″]