Bitininkų sueiga Tiltuose

Rugsėjo 8 d. Tiltuose (Trakų r.) rinkosi Dzūkijos krašto bitininkai, kaimo bendruomenių nariai, ūkininkai, amatininkai ir valstybės institucijų atstovai į tradicinę bitininkų šventę „Kai mūsų stalas kvepia medumi“. Šventės svečius ir dalyvius sveikino Žemės ūkio rūmų direktorius Sigitas Dimaitis.

„Sveikinu susirinkusius bitučių mylėtojus ir gerbėjus bei medaus mėgėjus. Bitutės myli gerus ir darbščius žmones, todėl džiaugiuosi būdamas tarp darbščių ir sumanių krašto žmonių – bitininkų, kurie puoselėja bitininkystės tradicijas, vykdo edukacines programas, perduoda patirtį jaunajai kartai, ir žinoma, dėkoju šio renginio organizatorius, kurie įdėjo daug pastangų, kad šventė taptų tradicine”, – sakė S.Dimaitis.

Šventės metu vyko švietėjiškas seminaras bitininkams, kurį vedė ŽŪR konsultantas Juozas Jankauskas.

„Mūsų krašto žmonės labai darbštūs, geranoriški ir bendruomeniški. Nėra mūsų rajone didelių ūkių, valdančių daugybę hektarų žemės, ir žemės pas mus nėra derlingos, bet ūkininkai neaimanuoja, tiesiog daug dirba ir gyvena pagal savo galimybes”, – kalbėjo ŽŪR Savivaldos organizatorė Trakų r. Janina Mandeikienė.

ŽŪR pirmininko padėkomis buvo apdovanoti Trakų r. bitininkai: Stasė Čiupalienė, Ruslan Anusievič, Audrius Kasperavičius, Vidas Gramauskas.

Žemės ūkio rūmams už renginio paramą ir bendradarbiavimą įteikė Tiltų kaimo bendruomenės pirmininkė, viena iš renginio organizatorių Laima Kamaitienė.

[Best_Wordpress_Gallery id=”339″ gal_title=”2018_09_08″]