Copa-Cogeca komunikacijos seminaras

Birželio 2 d. Briuselyje įvyko Europos Sąjungos Profesinių žemės ūkio organizacijų komiteto ir Europos Sąjungos Generalinio žemės ūkio kooperacijos komiteto (Copa-Cogeca) komunikacijos seminaras, kuriame dalyvavo Europos Komisijos, Tarybos ir Parlamento komunikacijos ekspertai bei Copa – Cogeca nariai.

Komunikacijos seminaro tikslas – aptarti sėkmingas informacijos priemones ir strategijas apie Bendrąją žemės ūkio politiką bei padaryti ateities įžvalgas ateities komunikacijai.

Seminaro dalyviai akcentavo tai, jog šiandien informaciją privalu pateikti lakoniškai ir operatyviai. „Šiandien informacijos vartotojas „slenka” informacijos srautu savo telefone, ar planšetėje, o dėmesį išlaiko vos 8 sekundes. Tam, kad jį sudominti, informacinė žinutė turi būti trumpa ir  efektyvi” – kalbėjo Europos Komisijos Jungtinio tyrimų centro atstovas Marco Ricorda.

Žemės ūkio rūmams komunikaciniame seminare atstovavo Tarptautinio skyriaus vedėja Vaida Leščauskaitė, kuri savo pranešime apžvelgė Lietuvos, Latvijos ir Estijos žemės ūkio sektoriaus komunikaciją bei Europos Sąjungos įvaizdį šiose šalyse. „Baltijos šalys buvo ir vis dar išlieka ypač optimistiškos ir pasitikinčios Europos Sąjunga. Žinoma ES ir ypač BŽŪP įvaizdžiui kyla ir problemų. Viena pagrindinių – tiesioginių išmokų nelygybė. Nors traktuojama, kad Europos Sąjungos politika remiasi sąžiningumu ir teisingumu, Baltijos šalių žemdirbiai gauna kelis kartus mažesnes išmokas, nei „senųjų” ES šalių žemdirbiai” – kalbėjo Vaida Leščauskaitė.

Seminare buvo aptarti ir artimiausi Copa-Cogeca planai – interneto puslapio atnaujinimas, leidinių apie ES žemės ūkio ir maisto sektorių rengimas ir leidyba.