Copa-cogeca rekomendacijos

Europai kenčiant nuo COVID-19, darbas Copa-Cogeca organizacijose tęsiasi. 2020 m. kovo 20 d. nuotoliniame Copa-Cogeca posėdyje diskutuota apie COVID-19 poveikį ES žemės ūkio ir maisto sektoriams. Pabrėžta, jog dabar svarbiausia išlaikyti sklandų bendrosios rinkos veikimą. Nepaisant staigių pokyčių, pasikeitusių vartojimo įpročių (kai vartotojai renkasi ilgai galiojančius produktus)  Copa-Cogeca teigia, jog padėtis išlieka valdoma. Visgi, tam tikri ES regionai susiduria su maisto tiekimo trikdžiais, atsiradusiais dėl sienų uždarymo, ypač Italijos regionas. Pabrėžta, kad bet koks sprendimas uždaryti ES sienas neturėtų būti taikomas maisto, pašarinių žaliavų, augalų apsaugos produktų, trąšų, sėklų, veterinarinių medikamentų judėjimui.

Šiandieninė situacija parodė, kad atsiranda daug susiduriančių su spekuliacinėmis žaliavų ir transportavimo kainomis, todėl Copa-Cogeca ragina ES šalis būti budrioms ir imtis priemonių prieš nesąžiningą prekybos praktiką.

Padėtis kritinė agroturizmo ir gėlininkystės sektoriuose. Agroturizmo sektoriuje tokia situacija susiklostė todėl, kad keleto ateinančių mėnesių rezervacijos buvo atšauktos, o dėl susidariusios padėties nėra aišku, kada situacija pasikeis.

Europoje tam tikrų augalų ir gėlininkystės sektorius patiria 60 proc. pardavimų sumažėjimą. Nyderlandų atstovė pranešė, jog gėlių paklausa šalyje sumažėjo 70 proc., taigi skubi pagalba būtina. Ispanijos atstovė teigė, jog Ispanijoje gėlių verslas yra visu 100 proc. uždarytas.

Kita ypač svarbi problema – darbo jėgos trūkumas. Susirūpinimą darbuotojų trūkumu išreiškė bene visos, posėdyje dalyvavusios ES šalys. Kvalifikuotų darbuotojų trūkumas ypač taps aktualus prasidėjus žemės ūkio sezoniniams darbams.

Susiklosčius tokiai situacijai, šalys diskutavo ir rekomendavo kooperuotis: pasitelkti į pagalbą darbo jėgą, techniką ir padėti vieni kitiems.

Atsižvelgiant į dabartinę COVID-19 ekstremalią situaciją, ir į tai, kad žemės ūkio sektorius turi efektyviai funkcionuoti, kad visoje ES būtų užtikrintas stabilus maisto tiekimas, siekiant parodyti, jog sektorius yra svarbus ir aktyvus, tiek gerais, tiek blogais laikais,  Copa-Cogeca skatina prisidėti prie socialinės kampanijos.

Skelbiant informaciją „Twitter“/„Facebook“/„Instagram“ socialiniuose tinkluose apie ūkininkus, besidarbuojančius ūkiuose, ar kooperatyvų darbą raginama naudoti žymas #FarmersDontStop arba #AgriCoopsDontStop ir @COPACOGECA. Būtų puiku, jeigu nuotraukose žmonės laikytų plakatus:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.