Darželinukų įspūdžiai ūkyje

Gegužės 31 d. Telšių lopšelio – darželio „Berželis“ auklėtinių grupė su auklėtoja Stanislava Balčiūniene bei kitomis darželinukų auklėtojomis ir keletu mamyčių bei tėvelių, lankėsi Telšių rajono ūkininkų sąjungos pirmininko Vytauto Rakicko šeimos ūkyje.

Ūkininkas Vytautas Rakickas supažindino mažuosius lankytojus su ūkiniais gyvūnais: triušiais, vištomis, kiaulėmis, avimis, karvėmis, sodybos sargybiniais šunimis.

Darželinukai su didžiuliu smalsumu stebėjo, kaip ūkio šeimininkė Romana melžia karvę, iš kurio vėliau gaminama varškė, sūris, grietinė, jogurtas.

Telšių rajono ūkininkų Romanos ir Vytauto Rakickų ūkyje įdomūs ir smagūs potyriai tęsėsi visą dieną. Ūkininkai pasiryžę priimti žingeidžius vaikučius savo ūkyje visus metus ir rengia jiems įdomias užduotėles apie gyvūnus.

Šį apsilankymą pas ūkininkus Telšių lopšelis – darželis „Berželis“ (direktorė Irena Daubarienė) laimėjo pagal pateiktą paraišką Žemės ūkio ministerijos Programos „Leader“ ir Žemdirbių mokymo metodikos centrui, kuris įgyvendina šviečiamąją gyvulininkystės programą „Gyvulininkystė ir aš“. Programos tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste. Ją įgyvendinant vaikai susipažins su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, paukštininkyste, avininkyste, triušininkyste, bitininkyste ir jų produktais.

Telšių lopšelis – darželis „Berželis“ su 30 auklėtinių ir grupės koordinatore Asta Šalkauskiene dėkingi ūkininkams Romanai ir Vytautui Rakickams už turiningai ir informatyviai praleistą laiką.

Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatoriaus Telšių rajone Jono Žvirblio informacija