Daugiau tiesioginių išmokų smulkiems ir vidutiniams ūkiams

Kaimo reikalų komitetas: daugiau tiesioginių išmokų smulkiems ir vidutiniams ūkiams

Šiuo metu visi Lietuvos ūkiai už pirmuosius 30 hektarų gauna papildomą tiesioginių išmokų dalį – maždaug 50 eurų. Mūsų šalyje beveik  90 procentų  ūkių, gaunančių tiesiogines išmokas, nesiekia 30 hektarų, todėl ši išmokų sistema yra naudinga absoliučiai daugumai t.y. beveik 116 tūkstančių tiesioginės  paramos gavėjų.

Kaimo reikalų komitetas, įvertinęs Žemės ūkio rūmų rezoliuciją, kurioje taip pat išreiškiamas pritarimas tokiai paramos schemai nusprendė laikytis nuoseklios politikos ir  pasiūlyti Žemės ūkio ministerijai mokant tiesiogines išmokas už 2017 m. toliau taikyti pirmųjų hektarų išmoką remiant pirmuosius 30 hektarų ir šią priemonę finansuoti perskirstant 15 procentų tiesioginių išmokų voko, užtikrinant  tinkamą šių išmokų skyrimo tvarką bei jos laikymosi kontrolę.

Komiteto pirmininkas Petras Čimbaras pažymėjo, kad ši paramos sistema yra vienas iš būdų užtikrinti, kad Europos Sąjungos pinigus gautų ne tik stambūs žemvaldžiai, bet ir paprastas kaimo gyventojas, prižiūrintis savo žemę.

LRS Kaimo reikalų komiteto informacija