Dėl paramos Chersono srities hromadoms

Po Rusijos įvykdyto karo nusikaltimo susprogdinant Nova Kachovkos hidroelektrinę, užtvindytos Ukrainos Chersono srities gyvenvietės susiduria su iššūkiais šalinant potvynio padarinius. Apskritis tai pat  stipriai nukentėjo okupacijos metu ir dabar yra nuolat apšaudoma. Šiuo metu Chersono miestas ir Chersono apskrities 7 vietos hromados (smulkiausi vietos savivaldos administracijos vienetai) jaučia didelį poreikį tiek sunkiajai statybinei technikai, tiek įvairioms statybinėms medžiagoms, tiek buities ar higienos prekėms. Dar didesnį paramos poreikį ukrainiečiai jaus išlaisvinus šiuo metu okupuotas gyvenvietes kairiajame Dnipro krante, kadangi yra žinoma, jog besitraukdama agresoriaus kariuomenė išgrobsto ir visą valstybės, savivaldybių ir gyventojų turtą – nuo transporto priemonių iki virtuvės reikmenų.

Nukentėjusioms Chersono srities hromadoms ypač svarbu jausti kuo didesnę paramą – kiekvieno iš mūsų, atskirų valstybių, visos Europos Sąjungos. Europos Parlamento narių ir Europos Sąjungos šalių-narių parlamentarus vienijantis neformalus „United for Ukraine“ parlamentarų tinklas, kartu su Ukrainos visuomeniniais labdaros fondais nori organizuoti europinę paramos užlietoms Chersono hromadoms akciją, siūlydami įvairių šalių parlamentarams ir visuomeninėms organizacijoms pasidalinti atsakomybės sritis ir pasirūpinti bent vienos hromados poreikiais. Tačiau primename, kad parama reikalinga ir kitoms Chersono srities hromadoms.

Mes, Lietuvoje rinkti Europos Parlamento nariai, kartu su Lietuvos visuomeninėmis organizacijomis esame pasirinkę organizuoti paramos akciją Tiahynkos hromadai, kuri istoriškai yra susijusi su Lietuva, nes joje stovi dar Vytauto Didžiojo pastatytas tvirtovės bokštas, o taip pat, archeologinių kasinėjimų metu rastos gynybinės tvirtovės liekanos, siejamos su Didžiuoju kunigaikščiu Vytautu.

Įvairūs Lietuvos subjektai – ar tai būtų valstybės arba savivaldybių įmonės, ar įstaigos, ar verslo asociacijos arba individualios įmonės – neretai turi galimybių patenkinti bent dalį Chersono hromadoms reikalingos paramos poreikių: pvz., tebesaugodamos seną įrangą po jos atnaujinimo, turėdamos nenaudojamo ir mažai reikalingo turto ar tiesiog skirdamos finansinę paramą, už kurią būtų įgyjama hromadai reikalinga įranga.

Todėl mes, Lietuvoje rinkti Europos Parlamento nariai, kartu su Lietuvos visuomenininkais, kreipiamės į Jus, prašydami peržiūrėti savo turto sąrašą ir įvertinti galimybes skirti paramą Chersono srities hromadoms, ypač Tiahynkos hromadai, kurią sudaro 11 gyvenviečių. Skirtingų Chersono srities hromadų poreikiai skirtingi ir jie nuolat kinta. Prie šio laiško pridedame pavyzdinį Tiahynkos bendruomenės poreikių sąrašą su būtinos įrangos ir prekių pavadinimais. Jei būtumėte pasirengę prisidėti prie paramos nuo potvynio nukentėjusiems ukrainiečiams, kviečiame kreiptis tiesiai į „Kunigaikščių Ostrogiškių karūnos fondą“ kuris praktiškai „realiu laiku“ seka Chersono hromadų poreikius ir galėtų informuoti apie reikalingos įrangos ar prekių kiekius, taip pat padėtų įgyti reikalingą hromadai įrangą už jūsų suteiktą finansinę paramą.

Jūsų paramos nugabenimo koordinavimu į Ukrainą pasirūpintų fondas „Ačiū, kad esi“.

Kontaktai:

Lietuvoje – Milda Goštautaitė, tel. +37068550452, el. adresas: parama@aciukadesi.lt, Ukrainoje – Berezhnyi Roman, tel. +380678343068.

Parama piniginėmis lėšomis gali būti pervedama į šią sąskaitą:

VšĮ Ačiū, kad esi

LT097300010171360773

Mokėjimo paskirtis: Lietuva Chersonui.

Tęskime paramą Ukrainai, nes Ukrainos kova – tai ir mūsų visų kova už saugią ateitį Europoje!

Pavyzdinis Tiahynkos bendruomenės poreikių sąrašas su būtinos įrangos ir prekių pavadinimais (pdf).

Informacija ir kontaktai – paramos Chersonui projekto pristatyme.

Pasirašę Lietuvoje rinkti Europos Parlamento nariai:

Petras Auštrevičius, Andrius Kubilius, Juozas Olekas, Rasa Juknevičienė, Aušra Maldeikienė, Liudas Mažylis, Bronis Ropė, Vilija Blinkevičiūtė