DĖMESIO! Jau gegužės 20 d. kviečiame į mėsinių bulių aukcioną

2022 m. gegužės 20 dieną (penktadienį) Šilutės r. (Armalėnų kaime, Plytinės g. 4) organizuojamas MĖSINIŲ BULIŲ AUKCIONAS. Aukciono pradžia 12.00 val.

Nepraleiskite progos įsigyti atrinktus, įvertintus grynaveislius bulius reproduktorius.

Kviečiame susipažinti su parduodamais gyvūnais:

ANGUSAI

LIMUZINAI

AUBRAKAI

ŠAROLĖ

Kontrolė prasidėjo 2022 m. sausio 14 dieną. Šiam auginimui buvo surinkti 73 buliukai: 30 angusų, 6 herefordai, 7 šarolė, 8 limuzinai ir 22 aubrakai. Baigiantis kontrolei, keturių vertintojų komisija atrinko geriausius buliukus, kurie bus pristatomi 2022 m. gegužės 20 d. aukcione. Atrinkti net 32 buliukai: 13 angusų, 10 aubrakų, 4 šarolė ir 5 limuzinų veislės atstovai. Yra genetiškai beragių galvijų, išvestų naudojant dirbtinį sėklinimą ar naudojant tik iš užsienio atvežtų galvijų genetiką. Likusieji buliukai keliaus atgal į šeimininkų ūkius arba galės sudalyvauti pirmą kartą rengiamame gyvulių, skirtų mėsos produkcijai, supirkėjų aukcione.

Ūkininkai, kurie augina pieninius galvijus ar mišrūnus galės išsirinkti ir iš grynaveislėms bandom netinkamų buliukų, tad į šį aukcioną kviečiami visi, kam reikalingas bulius reproduktorius.

 

Informacija apie buliukų aukcioną 2022 – pavasaris

Geriausi veislių atstovai: 2 angusai, kurie įvertinti visais trim aštuonetais, veislinės vertės indeksas 137, vid. paros priesvoris 1,3 kg/parą.

1 aubrakas- įvertintas visais trim aštuonetais, veislinės vertės indeksas 134, vid. paros priesvoris 1,28 kg/parą.

1 šarolė- įvertintas visais trim aštuonetais, veislinės vertės indeksas 131, vid. paros priesvoris 1,42 kg/parą.

1 limuzinas- įvertintas visais trim aštuonetais, veislinės vertės indeksas 133, vid. paros priesvoris 1,36 kg/parą.

Aukcioną organizuoja Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija pagal Žemės ūkio rūmų įgyvendinamą projektą „Gyvulio prekinės vertės didinimas, taikant naujus pardavimo būdus“ įgyvendinamo pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonę „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama EIP veiklos grupėms kurti ir jų veiklai vystyti tikslas – skatinti ūkius sparčiau diegti technologines naujoves ir didinti veiklos pelningumą, t. y. gaminti kokybišką produkciją ir už ją gauti aukščiausią kainą, taikant naujus pardavimo būdus.

Gyvulių pardavimas mobiliame aukcione pagal gyvulio kokybę ar veislinę vertę už aukščiausią pasiūlytą kainą leidžia gauti didesnes pajamas už aukšto įmitimo ir geros kokybės galvijus. Nusistovėjusi prekybos forma ūkiuose – tiesioginės derybos su ūkininku ūkyje, kuomet supirkėjas stengiasi gyvulio vertę mažinti įvairiais paaiškinimais ir būdais. Pati prekybos forma nėra tinkama, norint objektyviai įvertinti parduodamų galvijų vertę. Dėl įvairių veterinarinių apribojimų (transportavimo, karantino ir t.t.) šių prekybos formų pasirinkimas darosi ribotas. Visai kitokias galimybes suteikia mobilūs aukcionai, kai norintys savo galvijus parduoti ūkininkai susirenka (netoli savo ūkių) vienoje vietoje, o pirkėjai atvyksta ir dalyvauja aukcione. Tokiu būdu galima užtikrinti didesnes ir teisingesnes pajamas augintojams.