DĖMESIO! Kviečiame registruotis dalyvauti konkurse „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2021″

Ūkininkavimas privačiuose miškuose – nelengva užduotis miško savininkams. Kuo toliau, tuo labiau yra akcentuojamas ūkininkavimas miškuose pagal darnaus miškų naudojimo principus. Siekiant miško savininkus paskatinti tausoti savo turimą turtą ir skleisti efektyvaus ūkininkavimo privačiuose miškuose patirtį, Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija (LMSA), bendradarbiaudama su Aplinkos ministerija, Valstybine miškų tarnyba, organizuoja tradicinį konkursą „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2021“, kurio metu išrenkami geriausiai savo miško valdą prižiūrintys miško savininkai bei įmonės.

Miško savininkams šis konkursas svarbus ne tik dėl garbės ar apdovanojimo, tačiau taip pat suteikia galimybę palyginti savo valdą su kitomis to regiono ir respublikos valdomis, gauti praktinių patarimų betarpiškai iš komisijos, kuri vertina savininko valdą, narių. Tuo pačiu, tai neatsiejama galimybė miško savininkams, bendraminčiams pabendrauti tarpusavyje apdovanojimų metu (numatomi š.m. gruodžio mėn.).

Renkant pavyzdingiausiai besitvarkančius miško savininkus miško valdos vertinamos kompleksiškai: dėmesys skiriamas valdos riboms ir riboženkliams, pagrindiniams ir ugdomiesiems kirtimams, želdiniams ir žėliniams, taip pat sanitarinei miško būklei, infrastruktūriniams įrenginiams, savanoriškiems aplinkosauginiams įsipareigojimams, šalutiniam ir nemedieniniam miško naudojimui. Papildomi balai paprastai rašomi už išskirtinius sprendimus ir rezultatus.

Šiais metais, kaip ir kasmet, bus išrinktas 1 pavyzdingiausiai besitvarkantis miško savininkas Lietuvos Respublikoje, 10 nugalėtojų apskrityse. Atskirai fizinių asmenų, valdančių iki 5 ha ir valdančių virš 5 ha kategorijose bus išrinkta po 3 prizininkus, taip pat I-III vietos nugalėtojai bus renkami įmonių kategorijoje. Taigi, atskirose kategorijose ir nominacijose viso bus išrinkta 20 nugalėtojų.

Kasmetinį Lietuvos miško savininkų asociacijos rengiamą konkursą šiemet finansuoja ir pagrindinius prizus steigs Aplinkos ministerija. Be pagrindinių prizų steigėjų, kasmet visa eilė įmonių ir organizacijų teikia specialiuosius prizus.

Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija kviečia visus privačių miškų savininkus pristatyti savo valdas ir dalyvauti „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2021“ konkurse, kurio valdų apžiūros vyks 2021 m. spalio mėn. Nepamirškite, kad galima ne tik registruotis dalyvauti patiems, tačiau taip pat ir siūlyti/rekomenduoti Jums žinomas pavyzdingai tvarkomas valdas.

Registruotis konkursui patiems arba siūlyti dalyvius galima nuo dabar iki pat spalio 11 d.:

Skubėkite registruotis!

Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos informacija