Dėmesys jaunimui kooperacijoje

Kovo 21 d. Valensijoje, Ispanijoje, vyko Europos kooperatyvus vienijančios organizacijos COGECA surengtas kooperatyvų verslo forumas. Renginyje, kuris vyksta dukart į metus, susirenka kooperatyvų, ES institucijų ir verslo atstovai, aptarti aktualiausių kooperacijos klausimų.

Forumo tema – „Jaunieji ūkininkai ir ateities kooperatyvai”. Europos ūkininkų bendruomenei sparčiai senstant ieškota naujų būdų pritraukti jaunuosius ūkininkus į kooperatyvus. Diskusijose aktyviai dalyvavo sėkmingų kooperatyvų atstovai – tarp jų ir kolegos iš Estijos, Lenkijos, Suomijos, kurie pristatė gerąją patirtį, dalinosi įžvalgomis apie jaunimo poreikius ir kooperatyvų ateities galimybes.

Štai pavyzdžiui garsaus ir sėkmingo Suomijos kooperatyvo Valio vadovybės atstovai susitinka su jaunaisiais ūkininkais vos šiems perėmus ūkį, teikia konsultacijas, organizuoja jaunųjų ūkininkų dienas. Taip pat dirbama su jaunimu, kurie dar nėra ūkininkai – kuriami mokomieji – simuliaciniai kooperatyvai žemės ūkio universitetuose, profesinėse mokyklose – taip būsimieji jaunieji ūkininkai orientuojami nuo jaunystės ir supažindinami per praktinius pavyzdžius su kooperacijos idėjomis ir nauda.

Dauguma forumo dalyvių pabrėžė, jog ypač svarbu – kokybiškai komunikuoti kooperacijos idėjas, konsultuoti jaunuosius ūkininkus apie naudą, kurią jiems duos buvimas kooperatyve. Svarbu ir sukurti tinkamą jaunimui infrastruktūrą kaime. Jauniems ūkininkams būtina užtikrinti priėjimą prie žemės, sąlygas gauti kreditus, konsultacijas.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.