Derlius Marijampolės krašte

Spalio 5 d. į tradicinę rudens gerybių derliaus šventę pakvietė Marijampolės kraštas.  Nors oras ir buvo žvarbokas, tačiau gera nuotaika ir darbščių žemdirbių išmonė savitai pristatyti metų triūsą bei šventės pavadinimas „Sūduvos kraitė 2019“  nudžiugino ir jauną ir pagyvenusį renginio lankytoją.  

Lietuvos žemės ūkio rūmų bendruomenės vardu į Marijampolės krašto žemdirbius ir šventės svečius kreipėsi direktorius Sigitas Dimaitis ir Savivaldos organizatorius Sigutis Jundulas.

„Nelengvas, bet labai garbingas žemdirbio darbas, kuriuo pasidžiaugti ir pagerbti pačių darbščiausių šiandien susirinkome. Derliaus gėrybėmis nukrauti stalai, išradingai  išpuošti seniūnijų kiemeliai, gera nuotaika ir emocijos, liudija apie lietuvių darbštumą, meilę gimtajam kraštui ir žemei. Smagu ir gera matyti kaimo žmones, auginančius kasdienę duoną ir mokančius nuoširdžiai linksmintis, gebančius išradingai pristatyti savo pagamintą produktą, ir be abejo, pavaišinti svečius“, – sakė LR ŽŪR direktorius S.Dimaitis.

 S.Dimaitis įteikė LR ŽŪR pirmininko Arūno Svitojaus padėką Strazdų kaime ūkininkaujantiems Dianai ir Teisučiui Lastauskams – už tausojamojo šeimos ūkio puoselėjimą ir aktyvų dalyvavimą žemdirbių savivaldos veikloje.

Šventės dalyvius ir svečius sveikino Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.

Šventės metu apdovanoti geriausiai ūkininkaujantys krašto ūkininkai, kaimo bendruomenių lyderiai, jaunieji ūkininkai, bitininkai, netradicinio amato puoselėtojai.

Už žemdirbių vienijimą ir aktyvią visuomeninę veiklą Žemės ūkio ministro patarėjas Gediminas Lapukas ministro Andriaus Palionio padėka apdovanojo Žemės ūkio rūmų savivaldos organizatorių, Lietuvos ūkininkų sąjungos Marijampolės skyriaus pirmininką Sigutį Jundulą.

Šventėje dalyvavo ir sveikinimo žodžius tarė bei padėkas įteikė Europarlamentaras Juozas Olekas,  LR Seimo narys Dainius Gaižauskas, Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

 

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.