Diskutavo "Kooperacijos kelio" nariai

Liepos 19 d. Vilniuje įvyko Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacijos „Kooperacijos kelias” narių susirinkimas.  Asociacijos nariai aktyviai diskutavo dėl pienų supirkimo kainų viešinimo, dėl gamintojų organizacijų kūrimo tikslingumo, dėl Baltijos šalių – Suomijos bendro kreipimosi tikslinei paramai gauti, dėl paramos Žemės ūkio kooperatyvui „PienasLT”. 

Kooperacija Lietuvoje – jauna sritis. Lietuvoje yra apie 200 pripažintų žemės ūkio kooperatyvų. Tuo tarpu Vakarų Europos šalyse kooperatyvų priskaičiuojama per 22 tūkst., o jų patirtis siekia per 100 metų. Žinia, kooperacijos idėjoms ir tikslams įgyvendinti reikalingas laikas, tačiau „Kooperacijos kelio” nariai kupini ryžto ir gerų minčių bei sumanymų, nes šiandieninė pieno sektoriaus situacija tiesiog įpareigoja ryžtingai žengti į priekį.

Kooperatyvų veiklos pradžiai skatinti skirta Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonė „Gamintojų grupių ir organizacijų įsisteigimas” (veiklos sritis „Gamintojų grupių ir organizacijų įsisteigimas žemės ūkio sektoriuje”), pagal kurią parama bus teikiama 5 metus nuo pripažinimo gamintojų grupe (organizacija). Numatyta skirti 1,788 mln. eurų.

ŽŪR informacija