Duris atvėrė modernus šiltnamių kompleksas

Rugsėjo 5 d. Žemės  ūkio  rūmų l. e. p. pirmininkas Sigitas Dimaitis sveikino visus, susirinkusius į UAB „Agrošiltnamiai“ atvirų durų dieną, kuri vyko Kėdainių r. Šingaliuose.

„Džiugu, kad Lietuvos šiltnamių sektoriui buvo suteikta galimybė pasinaudoti ES investicine parama, kurios pagalba pasinaudojo UAB „Agrošiltnamiai“.  Dėkodamas ilgamečiam direktoriui Romualdui Valevičiui, sveikinu ir sėkmingo darbo organizavimo jaunajam įmonės direktoriui Kestautui Valevičiui“ – kalbėjo S. Dimaitis.

UAB „Agrošiltnamiai“ modernių šiltnamių kompleksas – tai viena didžiausių investicijų Kėdainiuose per keletą metų. Pernai metais įmonė gavo daugiau kaip 2 880 00 eurų paramą pagal priemonę „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“. Bendra investicija į „plyno lauko“ statybą siekia virš 5 500 000 eurų. Projektas sėkmingai įgyvendintas per palyginti trumpą laiką – 7 mėnesius, ir jau skinamas derlius, kuris realizuojamas Lietuvos ir užsienio rinkose.

Moderniuose šiltnamiuose įdiegtos pažangios auginimo technologijos su automatinėmis laistymo, vėdinimo, šildymo sistemomis. Laistymui naudojamas lietaus vanduo, kuris surenkamas nuo visų  3,5 Ha komplekso stogų, šiltnamiuose palaikomas stabilus mikroklimatas, pastatyta galinga dujinė katilinė. Taikant šiuolaikines technologijas daržovės bus auginamos ištisos metus.

Atidarius modernius šiltnamius sukurta 50 naujų darbo vietų. Taip pat  investuota į naują infrastruktūrą, patiesti magistraliniai inžineriniai tinklai (elektros linija bei dujų trasa), įrengtos šiuolaikiškos buitinės patalpos darbuotojams su dušais,  san. mazgais, valgykla ir kt.

Bendrovės bendros pajamos siekia 1,56 mln. eurų. Eksportas vidutiniškai sudaro apie 30% bendrų pardavimų. Sezono metu įmonėje vidutiniškai dirba apie 200 žmonių.

[Best_Wordpress_Gallery id=”109″ gal_title=”2017_09_05″]