Dzūkai dovanotuose šiltnamiuose sulaukė pirmojo derliaus

Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) ir Lietuvos savivaldybių asociacijos inicijuotas projektas „Auginu Lietuvai“, skirtas valstybės 100 – mečiui paminėti, pasiekė Dzūkiją. Birželio 6 d. konkurso organizatoriai ŽŪR atstovai, bei savivaldybių bei seniūnijų vadovai dalyvavo šiltnamių dovanojimo šventėje. Šį kartą šiltnamiai įteikti Alytaus miesto lopšeliui-darželiui „Volungėlė“, bendruomeniniams vaikų globos namams Dauguose bei Jiezno vaikų globos namams.

 Augino linus – laimėjo šiltnamį

Alytaus mieste yra 17 lopšelių-darželių. Vienam iš jų – „Volungėlei“, pasisekė ŽŪR organizuotame konkurse laimėti šiltnamį. Taigi kokia konkurso laimėjimo formulė?

„Darželio kieme, nedideliame plotelyje, mes kasmet auginame ne tik tradicines daržoves, bet ir ką nors neįprasto. Auginome rugius, pernai – linus, šįmet – grikius. Taigi konkursui ir nusiuntėme vaizdelį, kaip rovėme linus. Ir laimėjome!“, – pasidalijo idėja lopšelio – darželio direktorė Aušra Plytninkaitė.

1984 – aisiais įkurtame lopšelyje darželyje dirba net 23 pedagogai – 10 grupių auklėjami net 209 vaikučiai. Tiek daug!

„Turime erdvias patalpas, atskirus miegamuosius. Todėl priimame tiek daug vaikučių, tačiau norinčių pas mus patekti yra dar daugiau“, – sakė direktorė.

Pasak A.Plytninkaitės, siekiama, kad vaikučiams „Volungėlėje“ pirmiausia būtų įdomu, kad čia jie kuo daugiau išmoktų, sužinotų. Šiam tikslui pasiekti labai bus naudingas ŽŪR konkurse laimėtas šiltnamis, kuris pastatytas Alytaus rajone ūkininkaujančio Eduardo Gužiavičiaus lėšomis.

Direktorė patikino, kad neseniai pastatytame šiltnamyje vaikučiai jau nuskynė pirmuosius keturis agurkėlius!

Renginyje dalyvavusi Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė dėkojo ŽŪR ir konkurso rėmėjams už puikią iniciatyvą.

[Best_Wordpress_Gallery id=”282″ gal_title=”2018_06_06_1″]

Šiltnamis Daugų namučiuose

Ežero pusiasalyje įsikūrę Daugai vadinami Dzūkijos perlu. Šiame miestelyje neseniai pradėjo veikti Alytaus rajono bendruomeniniai vaikų globos namai, kuriuos jų dabartiniai šeimininkai vadina tikruoju vardu – Daugų namučiais.

„Čia įsikūrėme praėjusių metų rudenį, taigi naujakuriams visko reikia, tačiau labiausiai trokštame nuoširdaus bendravimo, norime įaugti į Daugų bendruomenę, todėl labai džiaugiamės pirmiausia kaimynais, nes ištikus bėdai jie būtų mūsų pirmieji pagalbininkai“, – sakė vaikų globos namų koordinatorė Eglė Aliulienė.

Žinoma, daug džiaugsmo vaikų globos namuose augantiems vaikučiams sukėlė ir žinia, kad konkurse pavyko laimėti šiltnamį. O jis pastatytas konkursą remiančios ekologinio žemės ūkio AB „Auga group“ lėšomis.

Vaikų namų šventėje dalyvavęs Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas sakė: „Dėkoju ŽŪR tarybai už iniciatyvą, nes tokie sumanymai skatina ir kitus tęsti gerus darbus. Turime sumanymą pasinaudoti amerikiečių pavyzdžiu – kurti bendruomeninius vaikų globos namus su gyvūnų terapija. Mokslininkai įrodė tokio sumanymo svarbą“.

Daugų seniūnė Irma Kašėtienė nieko nelaukdama konkrečiais veiksmais patvirtino gerų darbų tęstinumą: „Kviečiu visą šių namų šeimyną į svečius bet kurį savaitgalį. Esu ne tik Daugų seniūnė, bet ir ūkininkė. 60 ha ūkyje Dvarčėnų kaime auginame avis, mėsinius galvijus, tikrai turime ką vaikučiams parodyti“.

[Best_Wordpress_Gallery id=”283″ gal_title=”2018_06_06_2″]

Jiezno vaikų globos namuose

Vaikų globos namai Jiezne įsteigti prieš 60 metų. Tiesa, anksčiau jie buvo vadinami mokykla – internatu.

„Šiuo metu mūsų globos namuose gyvena 44 vaikai, o juos aptarnauja apie 50 darbuotojų – dirbame 7 dienas per savaitę visą parą, be laisvadienių. Kiek vaikai čia dar gyvens? Planuojama juos apgyvendinti mažesnėmis grupėmis atskiruose namuose. Tačiau šiandien dovanotas šiltnamis neprapuls – šie namai bet kokiu atveju tarnaus kaip socialinių paslaugų įstaiga“, – sakė vaikų globos namams 23 – ejus metus vadovaujanti Jūratė Virgilija Žukauskienė.

Pasak ŽŪR Kaimo plėtros ir informavimo skyriaus vedėjos Sonatos Kisielienės šį šiltnamį Jiezno vaikų globos namams padovanojo ŽŪR konkursą remianti ir labdaros darbais garsėjanti UAB „Biovela“: „Šis sumanymas kilo ŽŪR tarybai šių metų pradžioje, džiaugiamės, kad suradome rėmėjų, tiesa, gaila, kad tarp jų yra tik 9 savivaldybės“.

Prienų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Rima Zablackienė dėkojo ŽŪR už investiciją į sudėtingą globos namų auklėtinių gyvenimą: „Tokie veiksmai atsiperka su kaupu ir sugrįžta jų sumanytojams. Gerai, kad puikia proga dalyvauti konkurse pasinaudojo Jiezno vaikų globos namų vadovai ir auklėtojai ir štai matome rezultatus“.

[Best_Wordpress_Gallery id=”284″ gal_title=”2018_06_06_3″]