Edukacinė programa „Žiemos vakarais…“


Rūpintis regionų, kraštų kultūros ir meno šakų savitumo išsaugojimu, puoselėti įvairias liaudies kultūros formas ir prisidėti prie tautinio identiteto valstybėje kūrimo – kiekvieno pilietiško lietuvio pareiga.  Tradicijos pirmiausia ateina iš šeimos – ką tėvai perteikia. Vėliau ateina metas darželiui, mokyklai, nes žmogus formuojasi ir didelę įtaką jo ugdymui turi švietimas.  Švietimas turi ir prisiimti atsakomybę už nacionalinio tapatumo išsaugojimą.

Rokiškio lopšelio – darželio „Varpelis“ vaikai, edukacinės programos dalyviai, sužinojo, kaip lietuviai nuo seno vakarodavo šeimomis prie žvakės, ar žibalinės lempos. Tuomet dar niekas net girdėjęs nebuvo  apie elektrą, televizorių, ar kompiuterį.

„Šiuolaikiniai vaikai net neįsivaizduoja, ką galima veikti vakarais be išmaniųjų technologijų. Todėl inicijavome edukacinę programėlę, kurios tikslas – supažindinti vaikus su prosenelių vaikystės vakarojimais ir užsiėmimais“, – sako auklėtoja Inga Čičinskienė.

Darželio muziejuje, žvakių šviesoje, vaikai mokėsi plėšyti vištų plunksnas, lukšteno savo lopšelio – darželio darže užaugintų pupelių ankštis. O padirbėję vaikučiai nepamiršo pažaisti ir senų žaidimų ,,Akla višta“, ,,Vilkas ir žąsys“, ,, Avinėlių grumtynės“, ,,Sudužus puodynė“.

„Ramus pasibuvimas su draugais, bendra veikla sukuria nepakartojamą bendrystės jausmą ir džiugina tai, kad nė vienas vaikas nepasigedo išmaniojo telefono ir nepasiūlė eiti žiūrėti televizoriaus, ar įjungti šviesą. Niekas nepakeis tikro bendravimo su draugais, aktyvių žaidimų, ar darbo drauge, kuris ne tik paįvairina vaikų užsiėmimus, bet prisideda ir prie tautinio identiteto išsaugojimo“, – dalinasi mintimis lopšelio – darželio auklėtoja Rimantė Gudžiūnienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.