Edukacinės ekskursijos į Rietavo sav. ir Šilalės r. ūkius

Plungės technologijų ir verslo mokyklos moksleiviai ir Rietavo filialo I kurso studentai mokslo metų pradžioje aplankė pažangius Žemaitijos regiono ūkius: Plungės rajono Mardosų kaime Donato ir Linos Šleinių ūkyje vykstančias „Melžėjų varžytuves“, Šilalės rajone Bokštų kaime ūkininkaujančio Tomo Raudoniaus ūkį, Retavo sav. Lėgų kaime ūkininkaujančio Stanislovo Jurkaus ūkius.

Nuvykę į Tomo Raudoniaus ūkį sutikome prieš 3 metus Rietavo kolegiją baigusią ir vadovaujančios ūkio darbuotojos pareigas užimančią Kariną Balserytę, kuri mielai aprodė visą ūkį, supažindino su  ūkyje galiojančiomis taisyklėmis, darbuotojų skatinimo sistema. Buvo įdomu stebėti, kaip per monitoriaus ekraną bet kuriuo paros metu galima stebėti gyvulius tvartuose. Tokia stebėjimo sistema taupo laiką. T. Raudoniaus ūkyje dirba 18 darbuotojų, kurie žino savo atsakomybes ir pareigas.  Ūkio darbuotoja K. Balserytė ragino jaunimą mokytis, „dėti žinias į galvas“, nes jos tikrai pravers darbe.

Raudoniaus ūkyje – 400 karvių, melžiamų – per 200. Pienas kas antrą dieną vežamas į Žemės ūkio kooperatyvą „Pienas LT“. Ūkyje didelis dėmesys skiriamas gyvulių genetikai, siekiant gauti ne tik didesnį primilžį, bet ir kuo aukštesnės kokybės pieną.

Ūkio vadovas Tomas Raudonius nuolat domisi naujovėmis, inovacijomis, daug keliauja ir tobulina kvalifikaciją.

Rietavo sav. ūkininkaujantis Stanislovas Jurkus stebino jaunimą savo energija ir nuoširdumu. Ūkininkaujantis drauge su sūnumis Ramūnu ir Stasiu, Stanislovas mielai dalinasi patirtimi su kitais ūkininkais ir priima mokinius edukacijoms.

Aplankę ūkius jaunuoliai diskutavo ir aptarė aplankytus ūkius. Jaunuoliai pastebėjo, jog T. Raudoniaus ūkyje visi gyvuliai yra laikomi tvartuose, tuo tarpu S. Jurkaus – gyvuliai ganiavos laiku laisvai ganosi lauke.  Kas geriau? Kokį ūkio modelį pasirinktų dabar besimokantis jaunimas? Ilgai netilo diskusijos ir kreipimasis į šių turiningų vizitų organizatorę Birutę Dromantienę organizuoti vizitus į kitus ūkius.

Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Birutė Dromantienė