Edukacinės programos – investicija į kaimo ateitį

Birželio 2 d. Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Rietavo sav. ir Plungės r. organizavo vaikams edukacinę programą į Gintautės Kazlauskienės ekologinį ožkų ūkį „Geltona pieva“. Ekologinis ožkų ūkis „Geltona pieva“, įkurtas Gintės ir Zigmo Kazlauskų, gyvuoja nuo 2012 m. Pagrindinė šio ūkio veiklos sritis – fermentinių sūrių gamyba iš ožkų ir pieninių avių pieno. Gaminami puskiečiai ir minkšti fermentiniai ožkų pieno sūriai – tiek švieži, tiek brandinti senoviniame rūsyje, taip pat fetos tipo sūrio gabaliukai aliejuje su džiovintais pomidorais, bazilikais, česnaku ar rozmarinu. Ūkyje galima ne tik įsigyti čia gaminamos produkcijos, bet ir pajodinėti žemaitukų veislės kumele Klumpe, pamatyti, kaip gaminamas fermentinis sūris.

Vaikučiai turėjo puikią galimybę ne tik pamatyti draugiškas ožkytes, bet ir iš savo rankyčių jas pamaitinti, pajodinėti arkliuku. Dar kupini įspūdžių apie ožkytes, vaikai tą pačią dieną lankėsi Almos  ir Vidmanto Jonikų ūkyje. Ūkis yra Plungės rajone, Šarnelės kaime. Jonikų ūkyje – galvijai iš Prancūzijos. Ūkis  įkurtas 2003 metais. Šiandien ūkyje laikoma apie 2000 gyvulių. Bandoje yra apie 230 aubrakų veislės galvijų. Aubrakų veislė plačiai žinoma savo gerai išreikštomis motiniškomis savybėmis (apsivaisinimas – 98 proc., gebėjimas išmaitinti savo palikuonis) ir nereiklumu pašarams bei aplinkai. Šios veislės tėvyne laikomas Prancūzijos Centrinės dalies rytinis regionas. Žiemą galvijai yra laikomi šaltuosiuose tvartuose, o vasarą – laisvai ganosi laukuose. Galvijai šeriami ūkyje užaugintais ir paruoštais pašarais, todėl kokybiška jautiena iš Jonikų ūkio parduodama ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Kaip sako Savivaldos organizatorė Plungės rajone ir Rietavo sav. Birutė Dromantienė  „ Vien dėl tokių gerų emocijų verta dirbti ir investuoti į vaikus. Gal bent keli iš jų pasirinks žemdirbio profesiją ir pasiliks gyventi kaime“.

[Best_Wordpress_Gallery id=”21″ gal_title=”Rietavas_B”]