Edukacinės programos Žemaitijoje

 Birželio 8 d. Rietavo L.Ivinskio gimnazijos trečiokai lankėsi pas Zadvainiuose (Plungės r.) gyvenančią  Virginiją Judeikienę. Virginija Judeikienė yra perėmusi konditerės amatą iš savo mamos ir močiutės – moka kepti mielinį pyragą su razinomis, duoną, skruzdėlynus. Virginijos kepamas mielinis pyragas yra gavęs B kategorijos tautinio paveldo produkto įvertinimą, kadangi jis atitinka Lietuvos Respublikos tautinio paveldo produktų įstatymo ir tautinio paveldo produktų sertifikavimo reikalavimams.

Trečiokai su dideliu užsidegimu ėmėsi bandelių tešlos minkymo ir kepimo darbų. Mažieji šeimininkai užsirišę prijuostes,  suko, vyniojo, raitė įvairiausias figūras iš tešlos. O vėliau, prie Jūros upės visi drauge su nekantrumu laukė, kol pačių rankelėmis padaryti kepiniai iškeps ir jau bus galima ragauti.  Ir koks gi gardumas ir kvapnumas savo rankomis išminkytos tešlos kepinio, į kurį įdėta tiek meilės ir darbo…

Pasivaišinę gardžiais kepiniais mokiniai, lydimi Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorės Plungės r. ir Rietavo sav., Birutės Dromantienės, skubėjo pas Plungės rajono ūkininką Stanislovą Jurkų. Ūkininkas vaikams parodė turimą žemės ūkio techniką, pasakojo apie darbus ūkyje, parodė karvytes ir veršelius, kuriuos mokiniai mielai glostė ir fotografavosi su jais. Ūkininkas S.Jurkus šiuo metu turi 80 karvyčių.

Ūkininkas Stanislovas Jurkus jau ne pirmą kartą savo ūkyje priima edukacinių programų dalyvius ir sako, kad „geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti. Vaikams pažintis su gamta, kaimu, ūkiu – būtina. Vaikai yra žingeidūs, o mes suaugusieji privalome rūpintis jų profesiniu orientavimu ir ugdymu“.

Edukacines programas Žemaitijos regione organizuojanti Savivaldos organizatorė Birutė Dromantienė džiaugiasi, jog po kiekvienos edukacinės programos sulaukia grįžtamojo ryšio ne tik iš edukacinių programų dalyvių – vaikų, bet ir iš jų tėvelių, kurie dėkoja už prasmingai organizuotą vaikų laisvalaikį bei žinių ir naujų patirčių vaikams suteikimą.

[Best_Wordpress_Gallery id=”22″ gal_title=”Jurkus”]