Ekologinių ūkių sertifikavimo aktualijos

2022 m. balandžio 7 d. Trakų rajone, Aukštadvaryje, Žemės ūkio rūmai organizavo renginį dėl ekologinių ūkių sertifikavimo aktualijų.

Daugelis šiuo metu galiojančių pagrindinių ES teisės aktų, reglamentuojančių ekologinę gamybą, buvo priimti daugiau nei prieš 20 metų. Per tą laiką sektoriuje įvyko didelių pokyčių. Prieš dvidešimt metų ekologiški produktai sudarė tik tam tikrą nišą. Šiuo metu ekologinė gamyba yra vienas iš dinamiškiausių žemės ūkio sektorių.

Renginį organizavusi ŽŪR konsultantė Janė Mandeikienė pažymėjo, kad ūkininkams, ūkininkaujantiems ekologiškai, šiandien ypač svarbu susipažinti su ekologinių ūkių sertifikavimo aktualijomis. „Mūsų rajone daug ekologiškai ūkininkaujančių, todėl kiekvienais metais organizuojame ne tik mokymus, seminarus, diskusines grupes, bet ir informacinius renginius, kurių metu plačiai diskutuojame. Visada stengiamės pasikviesti ir kitų, atsakingų institucijų atstovus, kurie galėtų paaiškinti, atsakyti į kylančius klausimus ir pristatyti naujoves”, – pažymi J.Mandeikienė.

Į iškilusius klausimus ūkininkams atsakinėjo ŽŪR konsultantė dr. Edita Karbauskienė, VšĮ „Ekoagros“ direktorė Virginija Lukšienė, Žemės ūkio ministerijos ir NMA atsakingi darbuotojai.

Ūkininkams buvo pristatyti sertifikavimo procedūrų pokyčiai, o diskusijų metu aptarti ekologiniams ūkiams kylantys iššūkiai.

ŽŪR projektą „Žemdirbių savivaldos stiprinimas“ finansuoja Žemės ūkio ministerija.