Forumas „Ar sukursime kanapių verslo proveržį Lietuvoje?“

Parodos „Ką pasėsi… 2018“ metu vyks švietėjiškas renginys, kuriame bus atskleista kanapių verslo nauda, taip pat bus aptarti kanapių auginimo, produkcijos sandėliavimo ir perdirbimo klausimai bei įvardyti kanapių verslo plėtros ir teisinės aplinkos tobulinimo uždaviniai.Su užsienio šalių kanapių verslo gerąja patirtimi forumo dalyvius supažindins pranešėjai iš Latvijos, Ukrainos ir JAV universitetų.

Vienas iš svarbiausių forumo tikslų – į perspektyvų ir pelningą kanapių verslą įtraukti kuo daugiau šalies šeimos ūkių, taip pat plėtoti tarptautinį bendradarbiavimą su Lietuvai istoriškai artimomis šalimis – Latvija ir Ukraina, siekiant Lietuvos kanapių verslo lyderystės. Kanapių verslas gali ne tik padėti spręsti smulkių šalies ūkininkų bėdas, bet ir restruktūrizuoti šalies grūdų ūkius.

Forumo organizatoriai planuoja, jog susirinkę Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos kanapių verslo specialistai kartu su Žemės ūkio rūmų vadovais ir nariais galėtų tartis dėl tolimesnio bendradarbiavimo siekiant parengti bendrus, Norvegijos fondų finansuojamus, taip pat regioninius ES Rytų partnerystės ir kitus daugiašalius projektus. Tariantis dėl daugiašalių projektų galime tikėtis forumo svečio – Lietuvos išeivio iš JAV, profesoriaus Jokūbo Žiburkaus konsultacijų.

Parodos „Ką pasėsi… 2018“ metu (kovo mėn. 22 – 24 d.), IV rūmų fojė vyks kanapių produktų mugė ir degustacija.

Kovo 22 d. (ketvirtadienis)

13.00 – Forumas „Ar sukursime kanapių verslo proveržį Lietuvoje?“

Forumo vedantieji – R. Čiūtas, Aleksandro Stulginskio universitetas, N.Slesariūnas, Meditaurus LLC, M.Skruzdys, UAB „In Agro“. IV rūmų konferencijų salė.

15.30 – Forumo I sekcijos posėdis „Pluoštinių kanapių auginimas, džiovinimas, saugojimas ir perdirbimas (aliejaus spaudimas)“. 

Posėdžio vadovai – V. Liakas, E. Zvicevičius, Aleksandro Stulginskio universitetas, D.Gruzdienė, Kauno technologijos universitetas. IV rūmų konferencijų salė.

15.30 – Forumo II sekcijos posėdis „Pluoštinių kanapių panaudojimas ekologiškų būstų statybai“.

Posėdžio vadovai – V. Gurskis, Aleksandro Stulginskio universitetas, R. Smalakys, UAB „Kanapiniai namai“. IV rūmų 211 aud.

15.30 – Forumo III sekcijos posėdis „Medicininių kanapių preparatų nauda: kanaceptikai prieš farmaceptikus“.

Posėdžio vadovas – dr. J. Žiburkus, PhD, CEO of MediTaurus LLC and Co-Founder of Canntelligence, JAV. IV rūmų 204 aud.

Kovo 23 d. (penktadienis)

11.00 – Seminaras „Pluoštinės kanapės namų statybai“.

Seminaro vadovai – V. Gurskis, D. Ramukevičius, Aleksandro Stulginskio universitetas; R. Smalakys, UAB „Kanapiniai namai“. III rūmų 132 aud.

Kovo 24 d. (šeštadienis)

13.00 – Seminaras „Žmogaus endokanabinoidinė sistema. Endokanabinoidų trūkumo sindromai“

Seminaro vadovas – dr. J. Žiburkus, PhD, CEO of MediTaurus LLC and Co-Founder of Canntelligence, JAV. IV rūmų konferencijų salė.