Gardamo jaunieji ūkininkai

Šilutės rajone, Gardamo seniūnijoje įsikūręs jaunų ūkininkų Rimos ir Vytauto Vyšniauskų šeimos ūkis.

Rima ir Vytautas augina 3 sūnus, kurių jauniausiam yra vos 10 mėnesių. Nors Rima turi matematikos- informatikos kvalifikaciją, tačiau myli žemės darbus ir gyvūnus.

„Ūkį įregistravome prieš 4 metus – 2014 m. Tada teikiau paraišką jaunojo ūkininko įsikūrimui, bet deja paramos nepavyko gauti. Vėliau – po 2 metų, gavome paramą pagal priemonę smulkiam ūkiui. Tada nusipirkome pirmąsias Šarolė veislės telyčias, įsigijome dvi šėryklas veršeliams, vartytuvą, elektrinį piemenį. Dar penkias telyčias pirkome su 30 proc. parama, skirta įsigyjant veislinius galvijus. Šiuo metu jau auginame 23 mėsinius galvijus, turime 11 mėsinių grynaveislių ir 12 mišrūnų. Galvijų bandą planuojame plėsti. Turime 100 ha žemės, kurios didelę dalį užima pievos ir ganyklos, auginame avižas, žirnius, žieminius kviečius, kurie šiemet užderėjo gan neblogai, nes kūlėme maždaug 6 tonas iš ha“, – pasakoja 35-erių jaunoji ūkininkė Rima.

„Dar prieš 7 metus, net nežinodamas kas tai per augalas, nupirkau 100 krūmelių šilauogių. Tada informacijos, kas tai per augalas, dar nebuvo. Bet šiandien galiu pasakyti, kad sekasi gan neblogai, o šilauogių ūkį praplėtėme iki 600 krūmelių ir šiemet mėlynųjų uogyčių priskynėme daugiau kaip toną. Ir tai dar ne pabaiga, nes jei orai bus palankūs, tai dar apie 2 savaites turėsime derliaus. Nors teko gyventi ir mieste, bet kaime atradome savo vietą – čia tyrame ore auga mūsų vaikai, gera ir mums patiems, nes galime realizuoti savo idėjas“, – pasakoja Vytautas.

Šį pavasarį ūkininkai pateikė paraišką ūkio modernizavimui, pagal kurią norėtų įsigyti traktorių, tačiau atsakymo dėl paramos skyrimo, ar neskyrimo, dar nesulaukė – paraiška vis dar vertinama.

„Rima nuo ūkininkavimo pradžios yra aktyvi Žemės ūkio rūmų organizuojamų mokymo kursų, seminarų, lauko dienų lankytoja. Jai įdomios įvairiausios temos, ir ji visada turi klausimų lektoriams. Mane žavi tokie kupini optimizmo, noro gyventi kaime ir daug nenuilstamai dirbti bei turintys idėjų jauni žmonės“, – pasakoja ūkininkus aplankiusi Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Birutė Gustienė.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.