Grūdų derliaus prognozės

Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto Produktų rinkotyros skyrius prognozuoja Lietuvoje auginamų augalų 2018 metų būsimą derlių ir prognozių rezultatus teikia Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijai bei pagal susitarimą su Lietuvos statistikos departamentu – Eurostatui. Prognozuojant būsimą augalų derlių, panaudojama Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro informacija apie deklaruotus augalų pasėlių plotus.

DERLIAUS PROGNOZĖS 2019 m. birželio 20 d.

Dėl netinkamų klimatinių sąlygų (šalnos pavasarį ir drėgmės trūkumas nuo gegužės mėnesio) prognozuojamas prastesnis nei praėjusiais metais vasarojaus derlingumas ir geresnis žieminių grūdų derlius. Tačiau pagrindinį šių metų derliaus augimą (17 proc. didesnį nei pernai) sąlygojo ženkliai didesnis žieminių javų pasėlių plotas, kuris 66 proc. didesnis nei pernai. Žieminių javų prognozuojamas derlius 1,5 mln. t didesnis, tuo tarpu vasarinių javų sumažėjimas sudaro tik apie 700 tūkst. t. Didėja kviečių, rugių ir kvietrugių plotai, mažėja miežių, avižų ir grikių pasėliai.

GRŪDINIŲ AUGALŲ DERLIUS 2000-2019 M.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.