IDF kongrese- ypatingas dėmesys klimato kaitai

Tarptautinės pienininkystės federacijos (IDF) rugsėjo 23-26 d. organizuojamame kasmetiniame Pasauliniame pienininkystės kongrese, kuris šiemet vyksta Stambule, Turkijoje, Lietuvos žemės ūkio rūmams atstovauja Veislininkystės ir veterinarijos komiteto pirmininkas dr. Edvardas Gedgaudas.

Į renginį susirinko apie 1000 pasaulinio pieno sektoriaus atstovų, įskaitant vyriausybines agentūras, pilietinę visuomenę, akademinę bendruomenę, ūkininkus, perdirbėjus ir gamintojus iš viso pasaulio. Kartu jie diskutuoja, dalijasi įžvalgomis ir apžvelgia pienininkystės ateities kryptis.

„Renginio metu buvo pristatyta 2019 m. pieno situacijos ataskaita viso pasaulio mastu. Ataskaitą rengė pieno produktų ekspertai iš viso pasaulio ir pateikė net 50 pasaulio šalių pieno sektoriaus apžvalgą su statistine informacija ir ateities įžvalgomis. Ekspertai pristatė ir aptarė ne tik gyventojų pajamų augimą, bet ir vartotojų sveikatos problemas ir besikeičiančius mitybos įpročius pasaulyje. Žinoma labai didelis dėmesys viso renginio metu buvo skiriamas klimato kaitai”, – telefonu iš Stambulo informavo Edvardas Gedgaudas.

 

2019 m. ataskaita yra glaudaus ekspertų ir svarbiausių organizacijų visame pasaulyje ir IDF bendradarbiavimo rezultatas. Jos turinys, įskaitant gamybos, vartojimo ir prekybos statistinius duomenis visuose pasaulio regionuose, taip pat specialūs IDF valstybių narių pastebėjimai, padės skaitytojui geriau suprasti ir reaguoti į daugybę iššūkių ir galimybių, su kuriomis susiduria pasaulinė pieno rinka.

„Pasaulio pieno rinka nuolat auga ir vystosi, didėjant pieno ir pieno produktų gamybai visame pasaulyje ir tenkinant naujus poreikius bei mitybos reikalavimus visuose pasaulio regionuose ir žemynuose“, – teigė IDF nuolatinio pieno produktų komiteto pirmininkas Gillesas Fromentas. „Pasaulinė pieno sektoriaus padėtis yra svarbi pieno sektoriaus suinteresuotosioms šalims, susijusioms su nuolat besikeičiančiomis pasaulinėmis pieno rinkos sąlygomis.“

Kongreso dalyviai daug diskutavo apie pienininkystes ateitį, maisto politiką, pieno produktų naudą.

Daugiau informacijos pateiksime, kai dr. E.Gedgaudas sugrįš iš renginio ir pasidalins mintimis gyvai.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.