IDF simpoziume – apie pieno ir jo produktų naudą

Tarptautinės pieno federacijos (IDF) organizuotame simpoziume didžiausias dėmesys skirtas pieno ir jo produktų reikšmei pasaulyje.

Dr. Stephan van Vliet, Jutos valstijos universiteto Mitybos mokslo katedros vadovas, pabrėžė, kad augalinės kilmės maisto produktuose yra tam tikrų mikroelementų, pavyzdžiui, vitamino C ir maistinių skaidulų, o gyvūninės kilmės maisto produktuose yra lengvai įsisavinamos geležies, cinko, vitamino B12 ir nepakeičiamų riebalų rūgščių.

Dr. Natalie Ahlborn iš Massey universiteto Naujojoje Zelandijoje kalbėjo apie skirtingas gyvūninės ir augalinės kilmės maisto produktų savybes. Lyginant su daugeliu kitų maisto produktų, pieno produktuose esantys mikroelementai yra lengvai virškinami, todėl yra gerai įsisavinami. Piene nėra biologiškai aktyvių junginių, tokių kaip oksalatai ar fitatai, kurie yra paplitę augalinės kilmės produktuose ir gali riboti mikroelementų, tokių kaip kalcis, magnis ir cinkas, įsisavinimą.

Pekino universiteto (Kinija) profesorius Guansheng Ma, kalbėdamas apie pieno produktų reikšmę Kinijos mitybai, akcentavo, kad suaugusiems per dieną reikia suvartoti 300-500 g pieno produktų, o vaikams – 300 g.

Simpoziumo metu IDF paskelbė moksliniais įrodymais pagrįstą faktų suvestinę, kurioje pateikia rekomendacijas, jog į mitybos racioną būtina įtraukti pieną ir jo produktus.

Maistinės mitybos gairės, kurias visame pasaulyje nustato vyriausybinės institucijos ir sveikatos priežiūros įstaigos, turi apimti įrodymais pagrįstas rekomendacijas dėl sveikos mitybos modelių ir sveiko gyvenimo būdo pasirinkimo. Tai, kad nėra standartizuotų mitybos rekomendacijų, rodo, jog tai yra didelis iššūkis, nes įvairiose šalyse rekomendacijos dėl pieno produktų vartojimo labai skiriasi, – pasisakė Ashley Rosales, IDF Pieno produktų vietos maisto produktų mitybos vadovė.

IDF yra pripažinta tarptautinė autoritetinga institucija, rengianti mokslu pagrįstus pieno sektoriaus standartus, todėl jai tenka svarbus vaidmuo užtikrinant, kad būtų taikoma tinkama politika, standartai, praktika ir taisyklės, užtikrinančios pasaulio pieno produktų saugumą ir tvarumą.