Iniciatyva „Auginu Lietuvai“ pajūry

Žemės ūkio rūmų ir Lietuvos savivaldybių asociacijos sumanytas Lietuvos šimtmečiui paminėti skirtas projektas „Auginu Lietuvai!“ pasiekė gintarinį Klaipėdos kraštą. Projekto iniciatoriai Žemės ūkio rūmai bei Lietuvos savivaldybių asociacija, kartu su rėmėjais – AB „Rokiškio sūris“ ir Klaipėdos rajono savivaldybe – šį kartą šiltnamius padovanojo Klaipėdos lopšeliui – darželiui „Dobiliukas“ ir Klaipėdos r. Kretingalės vaikų lopšeliui – darželiui.

Projekto ir konkurso „Auginu Lietuvai“ organizatorius nustebino lopšelio – darželio „Dobiliukas“ bendruomenės aktyvumas, nes ko gero nė vienas kitas konkurso dalyvis nesulaukė tiek daug vadinamųjų patiktukų net iš kitų šalių.

„Šis vaikų darželis tikrai išskirtinis. Tai pajautėm vos tik įžengę į jo teritoriją. Svečius pasitiko iškilmingas maršas ir vaikučių sveikinimai. Tai aktyviosios „Dobiliuko“ direktorės Armidos Baltrušaitienės ir jos pagalbininkių sumanymas“, – pasakojo ŽŪR savivaldos organizatorius Šilalės r. Rimantas Šerlinskas.

 

Į šiltnamio dovanojimo ceremoniją nepasididžiavo atvykti Klaipėdos  meras Vytautas Grubliauskas. Jeigu jau didžiuotis, tai tik šiame darželyje augančiais beveik dviem šimtais klaipėdiečių. Kas žino, o gal tarp šių darželinukų yra ir būsimasis Klaipėdos meras?

V.Grubliauskas padėkojo Žemės ūkio rūmams už puikią idėją, juk iš tikrųjų – ne tik auginu Lietuvai, bet ir augu Lietuvai!

Smagu, kad prie šios dovanos žemaičiams prisidėjo aukštaičiai – būtent šis šiltnamis buvo nupirktas ir sumontuotas ne tik konkurso organizatorių, bet ir AB „Rokiškio sūris“ lėšomis. Belieka spėlioti, ar tuo pačiu atsakys ir, pavyzdžiui, AB „Žemaitijos pienas“? Nors projektas jau keliauja per visą Lietuvą, tačiau rėmėjams prie jo prisidėti dar nevėlu.

Dėmesio ŽŪR projektui netrūko ir Kretingalėje. Taigi ir šį kartą šiltnamis atiteko tikrai vertinamam šio jaukaus miestelio vaikų lopšeliui – darželiui, kuriam vadovauja Regina Baranauskienė. Į šiltnamio dovanojimo šventę atvyko Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Violeta Riaukienė. Beje, Klaipėdos rajono savivaldybė šį ŽŪR projektą parėmė materialiai – viena iš devynių apie šalies ateitį galvojančių savivaldybių.

„Smagu, kad prie ŽŪR iniciatyvos prisidėjo ir Kretingalės seniūnas Žygintas Narmontas – vaikų darželiui atvežė tinkamos žemės, natūralių trąšų, pažadėjo nuolat pagelbėti“, – pasakojo R.Šerlinskas.

Projekto tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo domėjimąsi žemės ūkiu, verslo ir karjeros galimybėmis bei įvairiomis ūkininkavimo alternatyvomis, skatinti užimtumą bei stiprinti motyvaciją. Šiam tikslui pasiekti reikšmingu tampa realių pavyzdžių pateikimas, kaip galima sėkmingai sukurti verslą žemės ūkyje, kodėl yra patrauklu gyventi ir dirbti kaime tarp savo bendruomenės narių ir kaip gali maloniai džiuginti pasiekti darbo rezultatai.

Iniciatyvos rėmėjai

Savivaldybės prisidedančios prie iniciatyvos:

Klaipėdos r.

Kupiškio r.

Lazdijų r.

Rokiškio r.

Radviliškio r.

Šilalės r.

Vilkaviškio r.

Panevėžio m.

Panevėžio r.

Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) nariai prisidedantys prie iniciatyvos:

Lietuvos žvėrelių augintojų asociacija

Jonavos rajono žemdirbių asociacija

Biržų rajono žemdirbių asociacija

Ignalinos rajono žemdirbių asociacija

Verslo įmonės prisidedančios prie iniciatyvos:

AB „Linas Agro Group“

Gaschema, UAB

Pamario pienas, ŽŪKB

Rokiškio sūris, AB

Biovela, UAB

UAB „Auga“

UAB „Destima“

UAB „Astreta“

Vilkijos ūkis, AB

Agrokoncernas, UAB

Lytagra, AB

Danspin, UAB

UAB „BlueberryBaltic“

Gerkonių ŽŪB

Anykščių daržovės, UAB

Ūkininkai, prisidėję prie iniciatyvos:

Trakų rajono žemdirbių asociacija

Jonavos r. ūkininkai: Arvydas GASYS, Bronislovas LIUTKUS, Kęstutis JANUŠAITIS, Vytautas STALIORAITIS, Mindaugas STANIŠAUSKAS, Gintaras STAŠIONIS

Alytaus r. ūkininkas Eduardas GUŽIAVIČIUS

Rokiškio r. ūkininkai: Vilius PLIUŠKIS, Žydrūnė ir Saulius JASINEVIČIAI,  Birutė ir Virginijus DAPKAI

Panevėžio r. ūkininkas Rimantas BARZDA

Širvintų r. ūkininkai: Ramūnas KISIELIUS, Leonas RUTKAUSKAS, Darius ČIŪTA, Rimantas DARVYDAS

Informaciniai rėmėjai – Valstiečių laikraštis ir Ūkininko patarėjas.