Interviu su LŠŪS vicepirmininku V.Buivydu (su video)

Ketvirtadienį LR Žemės ūkio rūmuose susirinko beveik visos jas vienijančios organizacijos, beveik 40, kurių vadovai aptarė pačias aktualiausias šiuo metu problemas.

Pieno sektoriaus ir kailinių žvėrelių augintojų problemos, apie visa tai ir buvo karštai diskutuota Žemės ūkio rūmuose.

„Problema ta, kad miesto žmonės kuo toliau, tuo labiau atitrūksta nuo realybės. Kai jaunesnioji karta net nežino, iš kur atsiranda pienas, o jo pakaitalų mes vis dažniau matome parduotuvių lentynose“, – sako Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos vicepirmininkas Vytautas Buivydas.

Jo teigimu, itin didelio susipriešinimo dabar sulaukė 8 mln. eurų dalybos. Šios lėšos skirtos labiausiai nuo pieno krizės nukentėjusiems ūkininkams.

Pleištą tarp ūkininkų įkalė Seimo Kaimo reikalų komitetas, pasiūlęs 8 milijonus eurų padalinti visiems pieno ūkiams, nepriklausomai nuo jų dydžio ir gautos pieno supirkimo kainos vasario ir kovo mėnesiais.

Savo ruožtu ministerija pasiūlė paramą skirti 35 euro centus ir mažiau už kilogramą gavusiems ūkiams. Apie visa tai, o taip pat ūkininkų vienybės problematiką ir kalbamės šiame interviu su Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos vicepirmininku V. Buivydu.