Ispanų ūkininkai siekia skatinti pirkti tik vietinę produkciją

Šiuo metu Ispanijos ankstyvųjų svogūnų augintojai atsidūrė keblioje situacijoje. Niekas neperka jų produkcijos. Arba, jei atsiranda pirkėjas, tai pasiūlyta kaina, nepadengia net savikainos kaštų.

Ispanijos žemdirbiams atstovaujanti asociacija pabrėžia, kad tai dar vienas Maisto grandinės įstatymo neveiksmingumo įrodymas, dėl kurio kyla abejonių kiekvieną kartą, kai žemės ūkio produktas patenka į probleminę rinkos situaciją.

Dėl ko kyla tokia problema? Pagrindinė problema – produkcijos perteklius, kadangi trūksta rinkos reguliavimo įrankių. Šiuo metu Ispanijos rinkose yra atvežtinių svogūnų iš labai tolimų šalių, tokių kaip Čilė, Senegalas, Peru, todėl prekybos centrai yra pakankamai užpildyti pigesne užsienio produkcija.

„Taigi ispanų ūkininkai, užauginę aukštos kokybės svogūnus, šiandien jų negali parduoti už konkurencingą kainą. Ūkininkai primygtinai reikalauja ne tik užtikrinti vidaus rinkos apsaugą, bet ir skatinti nacionalinių produktų vartojimą šalyje. Juk vietinė produkcija užtikrina mažesnį anglies pėdsaką, geresnę kokybę, kaimo gyvybingumą, produkto atsekamumą ir saugumą. Svarbu žinoti produkto kilmę, kuri turi būti aiškiai nurodyta ant pakuotės, o sezono metu, prekybos lentynose privalo būti tik vietinė vietinė produkcija”, – kalba Ispanijos ūkininkų atstovas.