Išrinktas naujas Cogeca organizacijos prezidentas

Lapkričio 30 d. Žemės ūkio rūmų pirmininkas dr. Arūnas Svitojus Briuselyje dalyvavo svarbiausių ES skėtinių ūkininkų ir kooperatyvų organizacijų Copa-Cogeca posėdžiuose, kurių metu 4 metų kadencijai buvo renkamas naujasis Europos žemės ūkio kooperatyvų organizacijos Cogeca pirmininkas.

Cogeca pirmininku išrinktas Švedijos ūkininkų federacijos valdybos narys,  ūkininkas, auginantis mėsinius galvijus ir grūdus Lenartas Nilsonas. Cogeca pirmininko pareigas jis pradės eiti nuo naujųjų metų.

„Atviras ir draugiškas Švedijos žemdirbių savivaldos lyderis bendraujant pažymėjo, kad norėtų tęsti svarbų darbą pabrėžiant žemės ūkio ir miškininkystės kooperatyvų svarbą ES. Nemažai diskutavome apie žemės ūkio perspektyvas ir su Slovėnijos, Estijos, Lenkijos žemės ūkio rūmų lyderiais, kurie visada aktyviai dalyvauja Copa-Cogeca posėdžiuose. Kaip ir visada, svarbu vienyti jėgas ir atstovauti žemdirbių, kooperatyvų ir miškininkystės sektoriams. Svarbu dirbti susitelkus. Visi matome ir suprantame, kad pastaraisiais metais mums teko susidurti su daugybe kliūčių dėl COVID krizės pasekmių, karo Ukrainoje, šuoliuojančios infliacijos, todėl laukia nuolatinis ir nelengvas darbas dalyvaujant diskusijose dėl sprendimų. Kadangi ateinančių metų birželio mėnesį vyks rinkimai į Europos Parlamentą, visi sutarėme, kad aktyviai dirbsime, dėl BŽŪP priemonių tobulinimo ir ateities iššūkių“, – pažymi ŽŪR pirmininkas dr. A.Svitojus.

Naujajam Cogeca pirmininkui Lenartui Nilsonui talkins šeši viceprezidentai, kurie taip pat buvo išrinkti lapkričio 30 d. posėdyje: Agnieszka Maliszewska (Lenkija), Lonardo Pofferi (Italija), Florentin Bercu (Rumunija), Mickael Marcerou (Prancūzija), Christian Høegh-Andersen (Danija) ir Idalino Leão (Portugalija).

Priminsime, kad Copa-Cogeca organizacija šiandien vienija 22 milijonus ūkininkų ir daugiau nei 22 000 kooperatyvų iš visos ES.