Istorinė Šv.Baltramiejaus mugė sugrįžta!

2022 m. rugpjūčio 26-27 d. Vilniuje, Rotušės aikštėje, vyks 10-oji Istorinė Šv. Baltramiejaus mugė – vėlyvųjų viduramžių ir Renesanso epochos miesto amatų, menų ir cechų tradicijų šventė.

Nors mugė vilniečiams žinoma nuo XVII amžiaus vidurio, kuomet ji buvo paminėta pirmajame puodžių cecho statute 1664 metais, jos ištakos siekia 1495 m. rugpjūčio 24-ąją. Tuomet Šv. Baltramiejaus dienos išvakarėse, didysis kunigaikštis Aleksandras patvirtino pirmojo LDK cecho statutą ir Vilniaus auksakalių cechui buvo suteikta valdovo privilegija.

Dvi dienas vyksianti Šv. Baltramiejaus mugė vilniečius ir miesto svečius kviečia pasinerti į atgaivintus miestiečių amatus, stebėti amatų demonstravimus, klausytis meistrų pasakojimų,  įsijausti į amatininko kailį ir pabandyti žiesti puodynę, vyti juostą, nusikalti monetą ir pan., taip pat  pasigrožėti vėlyvųjų viduramžių ir Renesanso laikotarpių kostiumais, pamatyti, kaip atrodė ir kovojo XVII a. kariai, laisvalaikį praleisti pagal rekonstruojamos epochos tradicijas sukurtus teatro spektaklius, Lietuvos ir užsienio grupių šokius, muziką bei kitas pramogas, įsigyti profesionalių amatininkų gamybos rekonstruotų XV-XVII a. dirbinių.

Pagrindinis renginio organizatorius – Vilniaus dailiųjų amatų asociacija.

Pagrindiniai rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.

Partneriai: VšĮ Europos humanitarinis universitetas, VšĮ Vilniaus rotušė, VšĮ „Vita Antiqua“, restoranas „Bernelių užeiga“.

 

Kontaktai pasiteirauti: Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos direktorė Daiva Steponavičienė, +37068213228, vdaa.info@gmail.com.