Įvertinti metai, pažvelgta į ateitį

Gruodžio 6 d. Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) organizacijos, socialiniai partneriai, mokslininkai, ūkininkai, dalyvaujantys inovaciniuose bei parodomuosiuose projektuose rinkosi į kasmetinį rezultatų apžvelgimo ir ateities įžvalgų renginį.  Renginio metu buvo apdovanoti labiausiai nusipelnę šios pagrindinės šalies žemdirbių skėtinės organizacijos nariai ir trumpai žvilgtelėta į ateinančius 2019 – uosius, kurie šalies žemdirbiams įsimins kaip pereinamieji naujojo ES ir valstybės paramos žemės ūkiui laikotarpio metai.

Didelė šeima

Lietuvos ŽŪR laikoma viena seniausių žemdirbių organizacijų Europoje. ŽŪR šįmet pradėjo 93 – uosius nuo įkūrimo ir 28 – uosius nuo atkūrimo veiklos metus. Pagal prieškario tradiciją ŽŪR komanda kitaip dar vadinama šeima. Taigi šiai šeimai šiuo metu priklauso ŽŪR pirmininkas, du vicepirmininkai, direktorius,  44 nariai – organizacijos su tūkstančiais žemdirbių, 23 narių Taryba, 9 narių Prezidiumas, 8 įvairias žemės ūkio sritis kuruojantys komitetai, 27 savivaldos organizatoriai, kurių veikla ir dėmesys aprėpia  31 šalies savivaldybę bei negausi, tačiau kompetentinga specialistų komanda Kaune.

ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus pabrėžė, kad ŽŪR ir ateityje laikysis atsakingos politikos: „Turime siekti, kad Lietuvos kaimai ir įvairaus dydžio ūkiai išliktų gyvybingi, kad žemės ūkis būtų stiprus ir konkurencingas ES ir pasaulinėje rinkoje“.

Žemės ūkio viceministras Darius Liutikas padėkojo ŽŪR komandai už atsakingą darbą ir palinkėjo dar glaudesnio bendradarbiavimo 2019 – aisiais.

Įteikti trys ordinai ir apdovanojimai

Visi metų apdovanojimai buvo svarbūs ir pelnyti, tačiau būtina išskirti tris neeilinius ŽŪR organizacijos įvertinimus, kurie išliks visų laikų istorijoje. Taigi ŽŪR Prezidiumo nutarimu ŽŪR ordinu „Už nuopelnus žemdirbių savivaldai ir kaimo plėtrai“ buvo apdovanoti: Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos pirmininkas, ŽŪR Tarybos ir Prezidiumo narys Česlovas Tallat-Kelpša; Pramoninių uogynų augintojų asociacijos Tarybos pirmininkas, ŽŪR Tarybos ir Prezidiumo narys Adolfas Jasinevičius ir  Ignalinos rajono žemdirbių asociacijos pirmininkas, ŽŪR Tarybos narys Albertas Sekonas.

Apdovanojimai įteikti ir ŽŪR organizacijoms, šįmet paminėjusioms jubiliejus. Po 25 – erius veiklos metus šįmet šventė Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija, Lietuvos juodmargių galvijų gerintojų asociacija, Lietuvos žemės ūkio technikos asociacija, Lietuvos žvėrelių augintojų asociacija,  20 – metį paminėjo Lietuvos daržovių augintojų asociacija ir penkis metus veikianti Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjunga.

Dovana valstybei

ŽŪR  – neatskiriamai susiję su Lietuvos valstybe, todėl šie metai, kai naujųjų laikų Lietuvos valstybė švenčia savo 100 – metį, buvo ypatingi ir pagrindinei šalies žemdirbių organizacijai. Šia proga šįmet ŽŪR vykdė ypatingą projektą „Auginu Lietuvai!“ – rėmėjų pagalba  įvairiuose šalies rajonuose ikimokyklinio ugdymo įstaigoms – vaikų darželiams ir vaikų namams buvo padovanoti net 59 šiltnamiai. ŽŪR komanda nuoširdžiai padėkojo šio ypatingo projekto rėmėjams – ūkininkams, asociacijoms, uždarosioms akcinėms bendrovėms bei savivaldybėms bei projekto informaciniams rėmėjams: „Valstiečių laikraščiui“ bei „Ūkininko patarėjui“.

Iniciatyvą „Auginu Lietuvai!“ parėmė ŽŪR nariai:

Lietuvos žvėrelių augintojų asociacija ir jos pirmininkas Česlovas Tallat-Kelpša

Biržų rajono žemdirbių asociacija, pirmininkė Vaidutė STANKEVIČIENĖ

Ignalinos rajono žemdirbių asociacija ir pirmininkas Albertas SEKONAS

Jonavos rajono žemdirbių asociacija, pirmininkas Alfonsas Bagdonas

Savivaldybės, prisidėjusios prie iniciatyvos:

Lazdijų r.; Vilkaviškio r.;Kupiškio r.; Rokiškio r.;Panevėžio r.; Panevėžio m.; Klaipėdos r.; Radviliškio r.; Šilalės r.

VERSLO ĮMONĖS PRISIDĖJUSIOS PRIE INICIATYVOS:

AB Vilkijos ūkis

UAB Agrokoncernas

AB „Linas Agro Group“

UAB Gaschema

ŽŪKB Pamario pienas

AB Rokiškio sūris

UAB Biovela

UAB „Auga“

UAB „Destima“

UAB „Astreta“

AB Lytagra

UAB Danspin

Blue berry

Gerkonių ŽŪB

UAB Anykščių daržovės

ŽŪK „Agrolit“ 

ŪKININKAI, asociacijos, PRISIDĖJĘ PRIE INICIATYVOS:

Trakų rajono žemdirbių asociacija, pirmininkė Laima Kamaitienė

Jonavos r. ūkininkai: Arvydas GASYS, Bronislovas LIUTKUS, Kęstutis JANUŠAITIS, Vytautas STALIORAITIS, Mindaugas STANIŠAUSKAS, Gintaras STAŠIONIS

Alytaus r. ūkininkas Eduardas GUŽIAVIČIUS

Rokiškio r. ūkininkai: Vilius PLIUŠKIS, Žydrūnė ir Saulius JASINEVIČIAI,  Birutė ir Virginijus DAPKAI

Panevėžio r. ūkininkas Rimantas BARZDA

Širvintų r. ūkininkai: Ramūnas KISIELIUS, Leonas RUTKAUSKAS, Darius ČIŪTA, Rimantas DARVYDAS

Padėkota visiems ŽŪR nariams, prisidėjusiems prie protesto akcijos paramos. Kaip žinote, pirmoji Rūmų organizuota protesto akcija įvyko š.m. spalio 18 d. Dabar jau ruošiamasi antrajai, kuri vyks – gruodžio 13 d. Europos Vadovų Tarybos susitikimo metu. Prie protesto akcijos prisidėjo ir parėmė:

Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacija „Kooperacijos kelias“, pirmininkas Jonas KUZMINSKAS

Nepalankių ūkininkauti žemių naudotojų asociacija, PIRMININKAS Jonas KUZMINSKAS

Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija, pirmininkas Vygantas ŠLIŽYS

Lietuvos šiltnamių asociacija, pirmininkas Donatas MONTVILA

Ignalinos rajono žemdirbių asociacija, pirmininkas Albertas SEKONAS

Šakių rajono žemdirbių asociacija, pirmininkas Rimantas VALIUKAS

Šalčininkų rajono žemdirbių asociacija, pirmininkas Kamal ZULFIJEV

Lietuvos ūkininkių draugija, pirmininkė Virginija ŽLIOBIENĖ

Molėtų rajono žemdirbių asociacija, pirmininkė Laimė Teresė Ramonienė

Lietuvos avių augintojų asociacija, pirmininkas Žilvinas AUGUSTINAVIČIUS

Lietuvos ūkininkų sąjungos Joniškio skyrius

Lietuvos ūkininkų sąjungos Panevėžio skyrius

Lietuvos ūkininkų sąjungos Kaišiadorių skyrius

Lietuvos ūkininkų sąjungos Marijampolės skyrius

Lietuvos ūkininkų sąjungos Raseinių skyrius

Jau treti metai iš eilės ŽŪR narius pagerbė ir pasveikino Lenkijos žemės ūkio rūmų vadovai ir atstovai, palinkėję sėkmingų derybų dėl 2021-2027 m. BŽŪP bei rezultatyvių protestų, kuriuose Lietuvos ir Lenkijos žemės ūkio rūmai – vieningi.

Šventinę nuotaiką palaikė projekte „Du balsai – viena širdis“ šauniai pasirodę, o kaip žinia ir nugalėję konkursą, ūkininkas iš Žemaitijos – Gedeminas Jepšas ir jo dukra Inga.

Taip pat visus susirinkusius nustebino darnūs Vidos ir Adolfo JASINEVIČIŲ dueto balsai.