Įvyko įsimintina XXIV LMSA Generalinė Asamblėja

2021 m. gegužės 7 d. (penktadienį) nuo 12.00 iki 15.00 val. surengta Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos (LMSA) XXIV Generalinė Asamblėja [nuotoliniu būdu MS Teams platformoje]. Renginys atviras.  Užsiregistravo ir sudalyvavo platus ratas asociacijos narių ir bičiulių.

Kadangi ši LMSA GA nėra rinkiminė, trumpai apžvelgėme asociacijos veiklą per pastaruosius metus, tačiau daugiau dėmesio  skyrėme aktualių miškų ir žemės savininkams klausimų aptarimui, išklausėme įdomus pranešimus ir pasisakymus, diskutavome su politikais apie esamą ir būsimą miškų politiką tiek Lietuvoje, tiek ir Europos Sąjungoje.

Sulaukėme gausaus būrio garbių svečių. LMSA Generalinėje Asamblėjoje aktyvai dalyvavo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis, Seimo nariai  Eugenijus Gentvilas ir Kasparas Adomaitis,  europarlamentaras Juozas Olekas, ambasad. Vygaudas Ušackas, Valstybinės miškų tarnybos vadovas Karolis Mickevičius, Lietuvos miškininkų sąjungos prezidentas Vidmantas Verbyla, „Aplinkosaugos koalicijos” vadovė Lina Paškevičiūtė, asociacijos „Lietuvos mediena” direktorius Raimundas Beinortas, Nacionalinės mokėjimų agentūros prie ŽŪM Kaimo plėtros, žuvininkystės programų ir nacionalinės paramos departamento patarėja Erika Viltrakienė ir kt.

DARBOTVARKĖ:

11.30-12.00 Dalyvių registracija
12.00-12.20 LMSA Generalinės Asamblėjos atidarymas. Sveikinimo žodis. Svečių pasisakymai. [video]
12.20- 12.45 Pirmininkaujančių, sekretoriato, balsavimo komisijos rinkimai. LMSA Valdybos ataskaita [LMSA pirmininko Algio Gaižučio pranešimas] [video]. LMSA revizijos komisijos ataskaita. Delegatų pasisakymai dėl ataskaitų. Ataskaitų tvirtinimas.
12.45-13.10 Dano Augučio, miškų ir aplinkosaugos sritis kuruojančio aplinkos viceministro, pranešimas „Privačiam miškų sektoriui aktualūs klausimai”. [video]
13.10-13.25 Mindaugo Survilos, „Sengirės” fondo įkūrėjo, pranešimas.
13,25-14.00 Vilio Bruko, miškų politikos srities profesoriaus iš Švedijos SLU universiteto pranešimas  „Lietuvos miškai politikos kryžkeliuose“.

14.00-15.00 Simono Gentvilo, aplinkos ministro, pasisakymas.

Diskusija su LMSA GA dalyviais.

15.00 LMSA GA uždarymas

Įžanginė LMSA XXIV GA dalis. 

Asamblėjos dalyviams sveikinimo žodį taria:

Aistė Gedvilienė, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė;

Viktoras Pranckietis, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas;

Eugenijus Gentvilas, Seimo narys, LR Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas;

Vygaudas Ušackas, Lietuvos teisininkas, diplomatas, visuomenės bei politinis veikėjas;

Juozas Olekas, Europos Parlamento narys;

Raimundas Beinortas, asociacijos „Lietuvos mediena” direktorius;

Vidmantas Verbyla, Lietuvos miškininkų sąjungos (LMS) prezidentas.

LMSA VEIKLOS ATASKAITA 2020-04/2021-04

Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos (LMSA)  veiklos ataskaitą už praėjusį laikotarpį pristatė LMSA pirmininkas Algis Gaižutis

Privačiam miškų sektoriui aktualūs klausimai Aplinkos ministerijos požiūriu.

Aplinkos viceministras Danas Augutis, kuruojantis miškų ir aplinkosaugos sritis, kalbėjo apie privačiam miškų sektoriui aktualius klausimus ir kaip juos galėtume spręsti kartu.

 Miškuose yra vietos tiek sengirėms, tiek jaunuolynams.

Gamtininko, režisieriaus Mindaugo Survilos, „Sengirės” fondo įkūrėjo, pranešimas „Sengirės fondo pristatymas”.

-Bus dar papildyta. Apsilankykite kiek vėliau-

Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos informacija